Kolęda jest kobietą – koncert online

W ramach projektu „Młodzi razem”, gdy jeszcze mieliśmy możliwość spotykania się na warsztatach – uczestnicy wspólnie zaprojektowali wydarzenie – koncert.
Jak już wiecie, dla Młodych nie ma rzeczy niemożliwych – dlatego koncert w warunkach bardzo bezpiecznych – odbędzie się – online. Nasz kończący się projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.4 Młodzież solidarna w działaniu.
Teraz już oficjalnie zapraszamy
bardzo gorąco na koncert „Kolęda jest Kobietą”, który będzie transmitowany 30 grudnia o godz. 20:00 na fb @MOKGniezno / @staryratusz oraz kanale YouTube MOK/Stary Ratusz https://www.youtube.com/channel/UCKvhGCIKJ3vG9oqTbpw4XhA
Niezwykłe KOBIETY zapraszają nas na to niecodzienne wydarzenie
Polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu. Nietypowy, oryginalny skład, ciekawe aranżacje, szlachetne brzmienie.
Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Chcemy sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem.
Taka wspólna podróż może odbyć się tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki.
Wlałyśmy we wszystkie utwory prezentowane przez nas w programie „Kolęda jest kobietą” całą naszą pasję, radość i energię, które natychmiast udzielają się słuchaczom.
Kasia Pakosa – muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na klawiszach, bębnach obręczowych i theremini, śpiewa oraz pisze teksty. Od lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole KOSY. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jako pieśniarka-pedagog prowadzi warsztaty z improwizacji i kompozycji „Pieśni w Kręgu” oraz warsztaty pieśni dla kobiet „Ta, która płynie”. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Współpracowała przy takich projektach jak międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol, kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim, wraz z autorskim zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O’Connor w Polsce. Z Terrym Clark-Wardem nagrała płytę „I can sing in English”, która stała się bestsellerem sprzedaży w sieciach sklepów Empik.
Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz’a, Izabelę Trojanowską, Urszulę. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP 2018,2019; Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, 2019; Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee (USA); Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki magazyn dla basistów Bass Quarterly. Jej najnowszy teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń. Została również doceniona przez polskie media. Brała udział w telewizyjnych nagraniach do Jaka to melodia z Felicjanem Andrzejczakiem i Urszulą oraz do Szansa na sukces razem z Urszulą.
Aleksandra Awtuszewska, wiolonczela: absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu,stypendystka włoskiej Academia Musicale Chigiana.
Przez 10 lat pracowała w orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie poszerzała swoje umiejętności, a także technikę gry pod wodzą najlepszych dyrygentów Polskich i zagranicznych. Razem z kwartetem smyczkowym koncertowała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Współpracowała z orkiestrami:
Aleksandra Maliszewskiego, Sinfoniettą Polonia, Le Quatro Stagioni,oraz z artystami: Celiną Muzą, kompozytorem Piotrem Klimkiem. Brała udział w „Must be the music” razem z zespołem Dominiki Barabas. Od roku 2018 koncentruje się na grze w małych zespołach, projektach solowych. Poszerza swój warsztat pracy grając również na wiolonczeli elektrycznej, stosuje looper i multiefekt gitarowy do eksperymentowania z dźwiękiem.
Występuje w zespole Darek Tarczewski Ensemble, który towarzyszy zespołowi Tre Voci z koncertami na najważniejszych scenach w kraju; od roku bierze udział w projekcie „Kolęda jest Kobietą” u boku Joanny Dudkowskiej i Kasi Pakowskiej. Współtworzy projekt „GlowStringDuo” – łączący muzykę poważną z elektroniką. Ważną działalnością a zarazem pasją jest pedagogika. Z sukcesami kształci młodych adeptów sztuki gry wiolonczelowej w ZSM w Poznaniu, gdzie uczy dzieci i młodzież od 6 do 19 roku życia.
Małgorzata Koperska perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 2013/2014 studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition. Obecnie perkusistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ukończyła wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów, jak: Wieland Welzel, David Jackson, Tony Bedewi, Nigel Thomas, Prof. Katarzyna Myćka, Prof. Marta Klimasara, Prof. David Friedman, Prof. John Beck, Se-Mi Hwang. Małgorzata współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, między innymi:� Berliner Symhoniker, Brandenburger Symphoniker, Philharmonisches Kammerorchester Berlin, Neue Lausitzer Philharmonie, Thuringen Philharmonie Gotha, Pan-European Philharmonia, Baltic Sea Youth Philharmonic, Sinfonia Iuventus, I, Culture Youth Orchestra, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie. Występowała na estradzie z zespołami i artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, byli to: System of a Down, Andrea Bocelli, Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Audiofeels.
Skip to content