KFA 2022: Klasyka na Dziedzińcu – kolejna odsłona koncertów muzyki klasycznej już 14 lipca!

Królewski Festiwal Artystyczny nie tylko skupia się na programie opartym na sześciu stanach skupienia kultury, ale także na różnorodności wydarzeń. Tym bardziej miło jest nam zaprosić na kolejny wieczór z muzyką klasyczną w roli głównej!

Już 14 lipca, o g. 19.00 na Dziedzińcu Starego Ratusza odbędzie się koncert  Prestige String Quartet, zespołu który powstał z inicjatywy przyjaciół – czwórki muzyków; absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Słuchacze koncertu będą mogli poznać aranżacje zarówno utworów muzyki klasycznej jak i filmowej, musicalowej, ogniste tanga, standardy jazzowe oraz współczesne piosenki rozrywkowe znane z list przebojów stacji radiowych czy seriali.
Na co dzień muzycy kwartetu związani są z Filharmonią Pomorską, Operą Nova i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Sponsorami wydarzenia są firmy BestPol oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.