KFA 2022

KFA już na dobre zadomowiło się w świadomości mieszkańców naszego miasta, z pewnością także jest miłym i klimatycznym urozmaiceniem dla turystów odwiedzających Gniezno. Tym bardziej miło jest nam zaprosić wszystkich na kolejną edycję festiwalu, szczególnie kiedy po czasie pandemii wraca on do swoich dawnych rozmiarów.

wszelkie informacje można uzyskać http://www.KFA.Gniezno.eu

Kalendarz ogólny Królewskiego Festiwalu Artystycznego (szczegóły będziemy uzupełniać na bieżąco):

NAJBLIŻSZE:

18.08 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza https://fb.me/e/26GAQLYYI

19-21.08 – Weekend z Tańcem – dziedziniec Starego Ratusza i Rynek – https://fb.me/e/5SMrwaH24

Po raz kolejny dobrze znane i lubiane Międzynarodowe Spotkania z Folklorem połączymy z innymi wydarzeniami związanymi z tańcem: będą pokazy tańca i warsztaty różnych rodzajów i technik tanecznych – każdy znajdzie coś dla siebie!

26-28.08 – Kino Letnie – przestrzeń miasta – https://fb.me/e/29abIQoRd

Zakończenie lata w Gnieźnie stanie pod znakiem kina plenerowego. Sympatyczny, familijny repertuar będzie doskonałą okazją do relaksu przed powrotem do jesiennej rzeczywistości.

 

ZA NAMI:

24.06 – Wystawa – Gnieźnianie A.D. 2022 – przestrzeń miasta https://fb.me/e/2D26nbMIr

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było (i jest do dzisiaj) rejestracja życia Gniezna i jego mieszkańców. Tegoroczna edycja prezentuje „światłoczułe opowieści” autorstwa: Anny Farman, Beaty Orczykowskiej, Magdaleny Polak, Marka Lapisa, Szymona Malengowskiego, Piotra Robakowskiego, Dawida Stube, Waldemara Stube oraz Michała Wysockiego.

24.06 – Żabson – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

25.06 – Piknik czytelniczy – Park Trzech Kultur https://fb.me/e/1uZSes5YL

W zielonym plenerze, na kocykach, z książką u boku rozpocznie się największe czytelnicze wydarzenie w mieście. A piknikowy program będzie kręcił się wokół “Pippi!” – w osobie Edyty Jungowskiej, gwiazdy wydarzenia. Poza tym piknik to cała masa atrakcji m.in.: występy iluzjonisty, warsztaty i zabawy z Pippi, loteria fantowa, fotobudka, teatrzyk kamishibai, Pan Walizka, wesołe animacje z BAZĄ, zawody sportowe z Karoliną Koszelą.

25.06 – LemOn – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

26.06 – Wilki – koncert – plac św. Wojciecha https://fb.me/e/8oRVeCVqp

1-3.07 Rękoczyny – ul. Rzeźnicka i dziedziniec Starego Ratusza https://fb.me/e/3hHCu5qjf

Wydarzenie, podczas którego na deptakach przy ul. Chrobrego i Rzeźnickiej rozstawione będą kramy rękodzielników, a każdy będzie mógł sprawdzić, jak bardzo może zrelaksować własnoręcznie wykonana makrama czy naturalne mydło.

Zapisy na warsztaty: LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO:
https://forms.gle/2BC7U5YEiu3Ktj9W7

8-9.07 – Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez Kurtyny” – Rynek i dziedziniec Starego Ratusza https://fb.me/e/4JVDM99Gu

Dziedziniec Starego Ratusza będzie świadkiem naprawdę spektakularnego pokazu twórczości Adama Walnego – twórcy autorskiego teatru przedmiotu „Walny-Teatr”, lalkarza, reżysera teatru lalek i edukatora. Czego można się spodziewać w dwa lipcowe wieczory z przedstawieniami Walnego? Na pewno niesamowitej scenografii, która współgra z aktorem i tworzy nadzwyczajną przestrzeń

𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲?
𝟖 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚, 𝐠.𝟏𝟖.𝟎𝟎
𝟗 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚, 𝐠.𝟏𝟖.𝟎𝟎

Sponsorem wydarzenia jest firma BestPol.

14.07 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza – https://fb.me/e/1UJUlCp13

Podobnie jak w zeszłym roku, będzie można także zanurzyć się w cudowne brzmienia muzyki klasycznej w ciepły, letni wieczór w przestrzeni naszego urokliwego miasta.
Sponsorami wydarzenia są firmy: BestPol oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

15-17.07 – Konwent Fantastyki Fantasmagoria – II Liceum Ogólnokształcące   https://www.facebook.com/KonwentFantasmagoria

Gratka dla wszystkich fanów fantastyki, komiksów i gier planszowych – darmowa impreza z ponad stoma punktami programu. Na odwiedzających czekać będą fantastyczne i naukowe prelekcje, konkursy, karaoke, goście literaccy, pokaz cosplay, gry planszowe, RPG, LARP, manga, anime, tohou, papercraft, sala Star Wars oraz wystawy – atrakcji nie zabraknie!

PROGRAM: https://fantasmagoria.gniezno.pl/media/docs/2022_06/program-12-konwentu-fantastyki-fantasmagoria-w-gnieznie-4.pdf

21-23.07 – Wielkopolski Weekend Miejski – Park im. gen. T. Kościuszki https://fb.me/e/2epGX9hUP

Tegoroczna edycja będzie poświęcona artyście, którego praca wpłynęła na kulturę naszego miasta czyli o Jerzym Sieczkowskim i Niezależnej Grupie Poetyckiej Drzewo. Oprócz wystaw w przestrzeni parku odbędą się warsztaty a w piątek i sobotę przygotowana zostanie strefa: Jak w PRL . Duży udział w przygotowaniu tego wydarzenia będzie miała społeczność lokalna.

28.07 – Wieczór z Klasyką – dziedziniec Starego Ratusza – Michał Szymanowski – https://fb.me/e/4zTGi2Jg2

30-31.07 – Jarmark Średniowieczny – dziedziniec Starego Ratusza, ul. Rzeźnicka oraz Rynek – https://fb.me/e/4ZlMH2Kkj

Na ul. Rzeźnickiej i dziedzińcu Starego Ratusza, ponownie można będzie spotkać wybitnych rękodzielników, dzielnych wojów a także aktorów i muzyków. Podczas jarmarku nie zabraknie także warsztatów a dzieci będą mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach plebejskich. Młodzież i dorośli natomiast będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie, w ramach turnieju „O Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu” – który już tradycyjnie odbędzie się na placu św. Wojciecha – wszystko po to, aby ponownie poczuć w Pierwszej Stolicy klimat pierwszych Piastów.
Sponsorami wydarzenia są:
Schaumann Polska, Jeremias, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, VELUX, Trepko, Enea Operator

2-7.08 – nieMOŻLIWE – Dziecięcy Tydzień Kreatywny – dziedziniec Starego Ratusza oraz przestrzeń miasta – https://fb.me/e/26luGh5HR

Ponownie dzieciaki przejmą stery, przygotowując niezwykłe warsztaty i spotkania. Czasem z niewielką pomocą swoich rodziców, częściej zupełnie samodzielnie, kierując się swoją wyobraźnią i marzeniami. W tym roku, podczas tego wydarzenia dziedziniec Starego Ratusza zamieni się w stację kosmiczną.

12-14.08 – Weekend Grajków Ulicznych – przestrzeń miasta – https://fb.me/e/3QBIWn20a

To już siódma edycja Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”, która odbędzie się na ulicach Gniezna. Przez cały weekend można będzie spotkać grajków ulicznych którzy pojawią się w parkach, na skwerach, w klimatycznych uliczkach Gniezna.
Sponsorami wydarzenia są firmy Hawa oraz Shaumann.

Skip to content