KFA 2022: Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez Kurtyny” – 2 dni z teatrem ulicznym!

Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez kurtyny” tym razem z dwoma spektaklami, których przestrzenią sceniczną będzie Dziedziniec Starego Ratusza. A na nim naprawdę spektakularny pokaz twórczości Adama Walnego – twórcy autorskiego teatru przedmiotu „Walny-Teatr”, lalkarza, reżysera teatru lalek i edukatora.

Czego można się spodziewać w dwa lipcowe wieczory z przedstawieniami Teatru Walnego?
Na pewno niesamowitej scenografii, która współgra z aktorem i tworzy nadzwyczajną przestrzeń. W prezentowanym w piątek 8 lipca spektaklu „Noe” pojawią się instrumenty, ale nie tylko one będą bohaterami opowieści. Historia dyrygenta, który zostaje sam bez członków orkiestry, to historia tworzona na żywo wraz z publicznością. W tym zbiorowym doświadczeniu teatru inaczej ma się z przedstawieniem z dnia następnego. Nie ma tutaj miejsca na grę z publicznością. „Hamlet” to spektakl z wykorzystaniem marionetek podwodnych oraz lalki bunraku (wywodzącej się z japońskiego teatru lalki, która zachwyca kunsztem wykonania i ruchem przypominającym ludzki). Jest to czarujący spektakl lalki i samej scenografii.

Na oba wydarzenia zapraszamy na godzinę 18.00 na Dziedziniec Starego Ratusza, w piątek 8 lipca i sobotę, 9 lipca. Wstęp wolny.
Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Sponsorem wydarzenia jest firma BestPol.