Inauguracja Sezonu Kulturalnego 2016/2017

W tym roku na Inaugurację 63 Sezonu Kulturalnego zapraszamy na dwa wydarzenia:

  1. Wystawa „Cichy Świat w Sztuce”, Duża Galeria godz. 17.00
  2. Koncert Marty Podulki, sala widowiskowa godz. 18.00 ( wstęp na zaproszenia)

mini_cichyAutorzy wystawy czyli Joanna Wieczorek i Łukasz Czuperny żyją, pracują i tworzą w świecie ciszy, oboje są osobami niesłyszącymi (oboje stracili słuch w bardzo wczesnym dzieciństwie na skutek powikłań pochorobowych).

Jest to już kolejna ich wspólna wystawa.

Joanna głównie maluje (akwarela, olej, olej na płótnie) a tematem jej prac są konie – to druga obok malarstwa pasja Joanny.

Łukasz maluje, rzeźbi ale przede wszystkim wykonuje grafiki. Cechą szczególną jego grafik jest to, że są wykonywane długopisami, które po ukończeniu danej grafiki są do niej dołączone i nigdy nie wykorzystywane po raz kolejny.

Wystawa „Cichy Świat w Sztuce” to również otwarcie się Miejskiego Ośrodka Kultury na nowe środowiska twórców i odbiorców.

mini_podulkaMarta Podulka,

Wokalistka pochodząca Z Podkarpacia. Z wykształcenia flecistka. Znana z programów Mam Talent (zajęła III miejsce w 2011r.) i X Factor, wyróżniona na Opolskich Debiutach w 2013r. Jej single: „Nieodkryty Ląd”, „Mocna”, „Nie Przeszkadzać” czy ”Jest Pięknie” opanowały największe stacje radiowe, stając się niekwestionowanymi przebojami. W październiku 2015 ukazała się debiutancka płyta „Nie Przeszkadzać”

Marta Podulka, od 2014 roku występuje jako Podulka – polska piosenkarka i kompozytorka, związana z poznańskim zespołem „7Sekund”

Skip to content