Inauguracja 67. sezonu kulturalnego

Zapraszamy serdecznie na wydarzenia związane z inauguracją 67. sezonu kulturalnego Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku inauguracja trwać będzie przez cały wrzesień, a to dlatego, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w należytych warunkach sanitarnych.

Na każdy koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia.

Zapraszamy serdecznie!

 

MALARSTWO MARCELI DERENGOWSKI / 6.09 godz. 17.00 / Stary Ratusz

Wystawa czynna do 2.10.2020

6 września 2020 roku Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje wystawę malarstwa autorstwa Marcelego Derengowskiego – pedagoga oraz znanego w środowisku lokalnym artysty – plastyka.

Będzie to podsumowanie wieloletniej pracy twórczej z okazji 90. urodzin artysty. Ekspozycji towarzyszy specjalnie wydany na tę okoliczność album.

Wystawa składa się z  ponad 60 prac: akwarel oraz malarstwa na płótnie i desce w kilku tematach: czas, przestrzeń, abstrakcja, kwiaty, wdzięczność, marynistyka.

Marceli Derengowski – dr pedagog, członek Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Uprawia rysunek, rzeźbę, malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe.

Od wielu lat, swoje prace wystawia w licznych galeriach w kraju i za granicą. Jest właścicielem galerii w Gnieźnie przy ulicy Żabiej pt.”Art Marcello Galeria”, w której prezentuje własną twórczość. W roku 1980 zainicjował powstanie w MOK Klubu Plastyka-Amatora, którym kierował do roku 1998. Od 2000 roku swoje malarstwo tworzy w konwencji „abstrakcji figuratywnej”. Jego grafiki zdobią wiele wydawnictw książkowych.  W roku 2010 został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2019 roku Brązowym „Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jest osobą skromną, o wielkim sercu dla ludzi i sztuki, współczesnym człowiekiem renesansu, który realizuje kolejne pomysły, czynnie uczestnicząc w licznych konkursach, wystawach i plenerach.

 —————————————————————————–

KATHIA – KONCERT / 10.09 godz. 20.00 / Dziedziniec Starego Ratusza

To 18-letnia songwriterka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Młoda wokalistka jest na samym początku swojej artystycznej drogi. Podczas koncertów gra na gitarze i pianinie. No i pięknie śpiewa! Jak na swój wiek komponuje bardzo dobre utwory i pisze dobre teksty – zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Jej muzykę można na razie znaleźć tylko na platformach Spotify, Tidal i Apple Music.

Jak wspominaliśmy, to dopiero początek. Wierzymy, że długiej, ciekawej artystycznie drogi…

Wstęp wolny – obowiązują zaproszenia dostępne od 2 września w MOKu i Starym Ratuszu (ilość miejsc ograniczona)

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

—————————————————————————–

TRIO WOŹNIAK – KONCERT / 11.09 godz. 18.00 / Dziedziniec Starego Ratusza

Zapraszamy na koncert Piotra Woźniaka, charyzmatycznego wokalisty, autora muzyki do przedstawień teatralnych, muzyki filmowej. Koncert ten ma uświadomić uczestnikom projektu, że nie tylko zabawa słowem, gestem, obrazem, ale również muzyką może inspirować do sięgnięcia po dzieła literackie. Jest ona doskonałym uzupełnieniem przekazu literackiego.

Wstęp wolny – obowiązują zaproszenia dostępne od 2 września w MOKu i Starym Ratuszu (ilość miejsc ograniczona)

Ponadto:

Wystawa powarsztatowa Sleeveface czyli ubierz się w okładkę książki – międzypokoleniowe warsztaty literacko-artystyczne. Sleeveface to typ fotografii, która przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki. Dużą rolę odgrywa perspektywa oraz aranżacja tła. Efektem są kreatywne zestawienia odbiorców/czytelników z przesłaniem okładki.

 Projekt Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego „Promyk”, w którym MOK jest partnerem, dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2020.

—————————————————————————–

HELAINE VIS – KONCERT / 19.09 godz. 19.00 / Dziedziniec Starego Ratusza

To 24-letnia wokalistka i autorka tekstów. Materiał, który prezentuje to zbiór wspomnień, refleksji, historii opisywanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień – od klasycznego i oszczędnego po ambientowe, stratosferyczne, czasem brudne. Razem z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem pracuje nad debiutancką płytą, która pojawi się jeszcze w tym roku. W 2018 roku duet Helaine Vis zaczął koncertować pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Od tego czasu zagrali około 60 koncertów w 40 miastach i wioskach w całej Polsce. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenaliach Krakowskich. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach, na polu lawendy, na strychu czy w… salonie fryzjerskim.

Wstęp wolny – obowiązują zaproszenia dostępne od 2 września w MOKu i Starym Ratuszu (ilość miejsc ograniczona)

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

Skip to content