II Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski (25.05.2024)

W lipcu 2022 skontaktowali się z nami Emil Pućka i Łukasz Pacholski z propozycją organizacji przeglądu zespołów rockowych. W ten sposób chcieli przywrócić pamięć o jednym z ważniejszych dla Gniezna perkusistów.
W trakcie rozmów i potencjału, jaki z tego działania wynika ustaliliśmy, i w maju 2023 zorganizowaliśmy I Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski.
Tak to wyglądało w zeszłym roku….
W tym mamy olbrzymią przyjemność zaprosić Was na II Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski, którego finał zaplanowaliśmy 25.05.2024
W tym roku Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak.
 w skład Jury zasiądą:

– Anja Orthodox

– Kinga Brzezińska

– Szymon Brzeziński

– Marcin Błaszczyk

– Rafał Ratajczak

– Radek Matyska

W ramach tegorocznego finału wystąpi także zeszłoroczny zwycięzca – zespół Pere Lachaise

 
 
Mikołaj Matyska – wybitny perkusista. W wieku kilkunastu lat dostał w prezencie od dziadka zestaw perkusyjny i wzorując się na starszym bracie Radku, zaczął spędzać na grze coraz więcej czasu. Grał w zespołach OXI, Banbura, Kino Oko, Anyway Chambers, Anyway, Svann oraz legendarnym Abraxas. Niestety nigdy nie uważał się za dość dobrego, mimo, że był o tym zapewniany przez wielu wspaniałych muzyków. Bardzo ciężko pracował na to, co osiągnął. Względy osobiste sprawiły, że zaprzestał grania na tym instrumencie. Jego twórczość zapisana jest na kilku wspaniałych płytach, a ten Konkurs ma na celu zachowanie Go w pamięci dla kolejnych pokoleń młodych artystów. 
Skip to content