II LO pracuje nad spektaklem w ramach „Gombroprojektu”

Jednym z patronów roku 2024 jest Witold Gombrowicz. Autor „Ferdydurke” i „Trans-Atlantyku” budzi w odbiorcach mieszane uczucia. Absurd, groteska i karykatura to znaki rozpoznawcze tego pisarza. Aby „odczarować” Gombrowicza i pokazać, że czytanie jego dzieł może być świetną zabawą, „Teatr bez Kurtyny”  z II LO im. Dąbrówki pracuje nad  spektaklem „Projekt Gombro”. Za kanwę scenariusza posłużyły fragmenty „Ferdydurke” i „Dzienników”, ale każdy z aktorów wniósł do spektaklu także swoje refleksje i spostrzeżenia. Pewna część przedstawienia oparta jest na improwizacji, a teatr zamierza do wspólnej zabawy wciągnąć także publiczność.

Działanie w ramach Projekt „Gombroprojekt”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu Promocji Kultury. Promocja Czytelnictwa 2024