Historyczny awans młodych szachistów !

W dniach 15-16 lutego b.r. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się ostatni zjazd Wielkopolskiej III Ligi Juniorów, w której udział wzięli młodzi szachiści Chrobrego II Gniezno na co dzień trenujący w szkółkach szachowych Miejskiego Ośrodka Kultury. Reprezentanci Gniezna odnieśli duży sukces, kończąc rywalizację na pierwszym miejscu i tym samym uzyskując awans do tegorocznych rozgrywek II ligi.

Po siedmiu zwycięstwach i dwóch remisach gnieźnieński zespół zgromadził 16 punktów, co pozwoliło mu pewnie triumfować w stawce 10 najlepszych wielkopolskich drużyn, w skład których wchodziło po 6 juniorów (dwóch juniorów starszych, dwóch młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza). Na poszczególnych szachownicach punkty dla naszej drużyny zdobyli: Jan Kukorowski – 4,5 z 6 partii, Witold Lewandowski – 7 z 9 partii i indywidualnie złoty medal na II szachownicy, Mateusz Żurawski – 3 z 3 partii, Oskar Radwański – 4,5 z 9 partii, Mikołaj Gubała – 3 z 9 partii, Marta Tomczak – 7 z 9 partii i indywidualnie srebrny medal na V szachownicy, Anna Oszutowska – 7 z 9 partii i indywidualnie srebrny medal na VI szachownicy. Normy na pierwszą kategorię szachową wypełnili Witold Lewandowski i Anna Oszutowska, a na drugą Oskar Radwański.

Trenerem i opiekunem naszych ekip w trakcie obu ligowych zjazdów był Mirosław Sobczak.

Dzięki temu sukcesowi po raz pierwszy w stuletniej historii gnieźnieńskich szachów nasze miasto reprezentowane będzie na poziomie ogólnopolskich drużynowych rozgrywek juniorskich przez dwa zespoły: do rywalizującej od kilku lat

w I lidze juniorów ekipy Chrobrego I dołączy Chrobry II, który występować będzie w II lidze. Tegoroczne rozgrywki I i II ligi juniorów odbędą się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca.

Skip to content