Historyczny awans gnieźnieńskich szachistów do I ligi juniorów!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się drużyna Frupp Chrobry Gniezno w zorganizowanych w dniach 23-31 lipca b.r. w podkarpackim Iwoniczu ogólnopolskich rozgrywkach II ligi juniorów. W zawodach, które stanowiły Drużynowe Mistrzostwa Polski nasi reprezentanci zdobyli brązowy medal i – co ważne – po raz pierwszy w historii klubu wywalczyli awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi juniorów!

W gronie 31 sześcioosobowych (2 juniorów starszych, 2 juniorów młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza) drużyn z całego kraju nasza ekipa wywalczyła premiowane awansem do I ligi juniorów trzecie miejsce. W jedenastu rozegranych meczach Frupp Chrobry odniósł 6 zwycięstw, poniósł 2 porażki, zaś w 3 potyczkach odnotował remis. Punkty dla gnieźnieńskiego zespołu na poszczególnych szachownicach zdobyli: Krzysztof Raczyński – 8,5, Piotr Kamiński – 5, Jacek Miętkiewicz – 7, Maksymilian Łepski – 4, Zuzanna Szeląg – 7, Joanna Furtak – 6,5 – wszyscy z 11 partii. Trenerem i opiekunem naszych juniorów w Iwoniczu był mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. Udział drużyny w rozgrywkach II ligi juniorów był możliwy dzięki wsparciu sponsora – poznańskiej firmy Celiko S.A. oraz Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Szczegółowe wyniki, relacje oraz galeria zdjęć dostępne są na www.lkschrobry.gniezno.pl oraz www.facebook.com/lks.chrobrygniezno

Pozostaje mieć nadzieję, że w ślad za juniorami podążą seniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego i również przywiozą medal z zaplanowanych w dniach 3-11 września b.r. w Poroninie rozgrywek I ligi. Niemniej jednak warto odnotować, że po sukcesie młodych adeptów królewskiej gry w Iwoniczu, po raz pierwszy w historii Pierwsza Stolica posiada drużynę juniorską i seniorską ma poziomie I ligi, w których rywalizuje zaledwie 10 zespołów.

Skip to content