„HEROsi WOLNOŚCI”

Projekt pn. „HEROsi WOLNOŚCI” to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy użyciu klocków lego. Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/1919 roku w powiecie gnieźnieńskim:

– makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej

-makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich

– makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku –  miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10 -16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie (Stary Ratusz) oraz w Kłecku (Dom Kultury). W ramach warsztatów odbędzie się spotkanie z prof. Januszem Karwatem – historykiem. Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Ponadto na wystawie w Starym Ratuszu znajdą się cztery makiety autorstwa Bartosza Borowiaka, które zostały wykonane z okazji 99. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Makiety przedstawiają: hotel Bazar, przyjazd Paderewskiego do Poznania, fragment lotniska Ławica, zdobycie pociągu pancernego Danuta.

Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 16 000,00 zł.

Formularz zgłoszeniowy

 

REGULAMIN WARSZTATÓW
Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Warsztatach budowy makiet powstańczych z klocków Lego.
1.Organizatorem Warsztatów budowy makiet powstańczych z Klocków Lego,
jest Towarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z siedzibą w Kłecku
ul. Gnieźnieńska 8 oraz Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego w Gnieźnie ul. Łubieńskiego 11.
2. Miejsce warsztatów – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku, ul Gnieźnieńska 8.
3. Udział w Warsztatach jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnikami warsztatów mogą być dzieci wieku 10-16 lat,
za zgodą swoich rodziców/opiekunów prawnych. Łączna liczba uczestników to 20 osób. Uczestnicy warsztatów zostaną podzielnie na dwie grupy warsztatowe po 10 osób (informacja o przypisaniu do danej grupy oraz dacie i godzinie rozpoczęcia warsztatów zostanie przesłana drogą e-mailową
w ciągu 24 h od momentu rejestracji).
4. Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc.

5. Wszelkie zapytania należy kierować na adres kleckomilosnicy@wp.pl

Skip to content