Gra miejska – fotorelacja

Edukacyjna gra miejska „Ziemia planeta ludzi odpowiedzialnych” to ostatnie zadanie realizowane w ramach projektu „Mądrości ukryte w cudzych słowach”, realizowanego  przez Miejski Ośrodek Kultury i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. Otrzymał on dofinansowanie
z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy projektu, zainspirowani treścią „Małego Księcia” A. Saint-Exuper’ego, udowodnili, że tę powieść można odczytać na wiele sposobów. Jednym z nich było zwrócenie uwagi na kwestię ochrony środowiska i wpisanie jej w codzienne życie człowieka.

W grze miejskiej wzięło udział 5 drużyn, które poruszając się w przestrzeni miejskiej, miały do wykonania siedem zadań. Treść każdego zadania nawiązywała do cytatu z „Małego Księcia”. Cytat „Dla mnie to najpiękniejszy i jednocześnie najsmutniejszy obraz świata” był motywem przewodnim quizu, z którym zmierzyli się uczestnicy gry.

Zadania wymagały od drużyn zarówno wiedzy ogólnej na temat ochrony środowiska (segregacja śmieci, quiz), jak i wykazania się sprawnością fizyczną (skakanie przez skakankę, rzut do celu). Pomiar objętości drzewa, wymyślenie hasła o tematyce ekologicznej,
czy sfotografowanie miejsca, które zachwyciłoby Małego Księcia to zadania, które uruchamiały wyobraźnię i kreatywność uczestników gry.

Zasadzenie krzewu czerwonej róży przez Dyrektora MOKu, na dziedzińcu Starego Ratusza nawiązywało symbolicznie do „Małego Księcia”, do piękna ukrytego w jednej róży, do piękna ukrytego w naszym mieście i naszej planecie.

O zwycięstwie zdecydowała liczba zdobytych punktów. Nagrodami były kalendarze „Mały Książę”, wydanie ekskluzywne „Małego Księcia” oraz  wydanie w gwarze poznańskiej.

Dziękujemy za udział w grze drużynom reprezentującym:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej (I miejsce),

Klub Fantastyki Fantasmagoria (II miejsce),

eSTeDe Centrum Kultury (III miejsce),

Klub Seniorów „Radość”,

Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk”.

Skip to content