„Gnieźnieński Vermeer” oczami dzieci – MOK i IKE zapraszają na wyjątkową wystawę.

Pomysł na ten projekt zrodził się z tęsknoty za obcowaniem z pięknem… Obecnie w amsterdamskim Rijksmuseum ma miejsce największa w historii wystawa dzieł Veermera, określana przez niektórych wystawą Wszech Czasów. Być może już po raz ostatni wiele muzeów zgodziło się wypożyczyć ze swoich zbiorów w sumie aż 28 dzieł dzieł dawnego mistrza, które obecnie można podziwiać w jednym miejscu.

Grupa studentów Instytutu Kultury Europejskiej także pragnęła zobaczyć tę wystawę! Niestety, bilety okazały się nieosiągalne. Zamiast pogrążać się w smutku, cała grupa studentów I roku SUM projektowania kultury w IKE UAM w Gnieźnie, z profesorem Leszkiem Wetesko na czele, wpadła na pomysł zorganizowania wystawy Gnieźnieński Veermer. Aby nie była to po prostu wystawa, autorzy wpadli na pomysł  działania animacyjnego, które wciągnęłaby w prawdziwą grę z dziełem sztuki. A w grach najlepsi są młodzi ludzie, do tego jeszcze widzą więcej. Dlatego  do współpracy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Młodzi twórcy zostali poproszeni, aby odtworzyli słynne dzieła lub pokazali je tak, ja je sami widzą.
Efekty współpracy zaprezentowane zostaną na wystawie, której wernisaż będzie miał miejsce 8 maja, o g. 18.00 w Starym Ratuszu, i pozostanie w sali wystawienniczej przy ul. Chrobrego do 11.05.

Mamy nadzieję, że ten dzień będzie świętem Młodych Twórców oraz ich rodzin, społeczności akademickiej IKE oraz każdego, kto zechce tę wystawę zobaczyć.