Gnieźnieńska Noc Muzeów – nasza propozycja

Na pewno wiecie, że w najbliższą sobotę 18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, a Gnieźnie, tak jak w wielu innych miastach organizowane są Noce Muzeów…

✨ Zapraszamy na ul. Chrobrego, Rzeźnicką, dziedziniec @Stary Ratusz w Gnieźnie oraz Dom Powstańca Wielkopolskiego

✨ Czekamy na Was między godz. 15.00-21.00

✨ Motywem przewodnim będzie historia na wyciągniecie ręki.

✨Wszystko za sprawą GRH Dragoner, który zorganizuje „Edukacyjny Piknik Militarny” i zaprosi do Gniezna pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego oraz zaprzyjaźnione grupy rekonstruktorskie z Wielkopolski. Na ulicach Chrobrego, Rzeźnickiej oraz na ratuszowym dziedzińcu odbędą się pokazy historyczne grup, dioramy edukacyjne czy pokazy pamiątek i sprzętu militarnego z różnych okresów historycznych (od I wojny światowej, Powstanie Wielkopolskie 1918/19, II wojnę światową aż po okres PRL).

✨W tym samym czasie w Domu Powstańca Wielkopolskiego na zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty z kartami pracy.

✨ Tegoroczną Noc Muzeów wzbogacą pokazy kolekcjonerskie.
Może pamiętacie styczniowe wydarzenie „Pokaż nam swoja kolekcję”? Na fali sukcesu tego spotkania postanowiliśmy ponownie zaprosić kolekcjonerów militariów, przedmiotów codziennego użytku, pamiątek związanych z Powstaniem Wielkopolskim czy II wojną Światową z terenu Gniezna i okolicy.
To będzie jednak nie tylko przeszłość, ale także prezentacje figurek porcelanowych, resoraków, kolekcji entomologicznej czy komiksów Dragon Ball.

🚌 Szczegółowy plan całego wydarzenia znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/363649212761686/