Głos ma muzyka ulicy – czyli Wieczór Lokalnych Szarpidrutów i Weekend Grajków Ulicznych

Niewiele jest działań budujących atmosferę miasta, aniżeli grajkowie przysiadający w parkach, na skwerach, w klimatycznych uliczkach, aby cieszyć nas swoją muzyką – dlatego w weekend między 18, a 20 sierpnia właśnie takie obrazki będzie można oglądać na ulicach Gniezna.

Weekend rozpocznie stosunkowo nowa, lecz przyjęta ciepło przez gnieźnian inicjatywa, a więc Wieczór Lokalnych Szarpidrutów. Scena na Rynku zapełni się dźwiękami lokalnych bandów. W tym roku będą to:

1. SCARLET BLAZE – gnieźnieński zespół rockowy z autorskimi kompozycjami.
  2. IN HELL’S DUTY – czyli ostre brzmienia z Poznania
  3. MOONROCK – poznańsko – gnieźnieński zespół, który zagra znane wszystkim covery.
  4. BAD GRACE – zespół rockowy z Poznania z charyzmatyczną wokalistką. Próbowali już swoich sił w I Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski, teraz zaprezentują się publiczności na żywo.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 na gnieźnieńskim Rynku, a wstęp jest wolny.

Inicjatywa działacza kultury – Jarosława Mikołajczyka sprawiła, że już po raz ósmy w sobotę, od godziny 12.00, oraz w niedzielę od godziny 11.00 w różnych częściach starówki będziemy mogli usłyszeć mini-koncertów artystów, którzy będą brali udział w tegorocznej edycji „Weekendu Grajków Ulicznych”.

Harmonogram wydarzenia:

Sobota 19.08

13.00 Michał Pilas – Rynek

13.00 Janusz Cybul – ul. Tumska

14.00 Marcin Szajda – deptak ul. Chrobrego

15.00 Dom Anki – przed Starym Ratuszem

15.00 Kolektyw Fala – Rynek

16.00 Zuzanna Zakrzewicz – ul. Tumska

17.00 Sara Powaga – Rynek/ ul. Tumska

17.00 Wiwi Wiktor Bałtaki – ul. Rzeźnicka

Niedziela, 20.08

11.00 Pan Walizka – ul. Rzeźnicka

12.00 Radio Szymański – przed Starym Ratuszem

13.00 Janusz Cybul – ul. Tumska

14.00 Marcin Szajda – deptak ul. Chrobrego

14.00 sekcje MOK – przed Starym Ratuszem

Dodatkowo zarówno w sobotę, jak i niedzielę, między 10.00, a 18.00 przed Starym Ratuszem będzie trwała Giełda Winyl.