Francuski akordeonista zagra w Miejskim Ośrodku Kultury

Francja do zawsze kojarzyła się nam z dobrym jedzeniem, doskonałym stylem i oraz oczywiście… z muzyką! Nikogo nie zdziwi więc fakt, że MOK zaprasza na koncert znanego akordeonisty – Régisa Huibana. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada, o g. 18.00 w Sali Widowiskowej MOK. Wstęp jest wolny.

Régis Huiban to znakomity muzyk i kompozytor, świetnie odnajdujący się we francuskiej muzyce akordeonowej musette, jak i w jazzie oraz w bretońskiej muzyce tradycyjnej. Współtworzy takie zespoły jak Ensembles Imaginaires, Wipidoup, Skolvan, Birinig Express czy Régis Huiban Quartet, którego jest liderem. Współpracuje z takimi muzykami jak Roland Becker, Geoffroy Tamisier, Philippe Gloaguen czy Jérôme Kerihuel. Nagrał 15 albumów, w różnych konfiguracjach. Muzyk zagra standardy muzyki francuskiej, jazzowe oraz własne kompozycje.

Do udziału organizatorzy zachęcają zatem nie tylko miłośników Francji, ale także akordeonowych brzmień.

———————————————————————————————————————————-

Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy z Fundacją Dom Bretanii, realizowane w ramach dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.