Ferie rodem z Chin w Miejskim Ośrodku Kultury

Tegoroczne ferie w Starym Ratuszu upłynęły pod znakiem roku chińskiego. Po sukcesie zeszłorocznych, hawajskich zajęć – tym razem tematyka zajęć skierowała się w stronę Azji.

Ferie były przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, a zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku, od 11.00 do 13.00. Udział był darmowy.

Codziennie na uczestników zajęć czekały zabawy ruchowe jak i zajęcia plastyczne – wszystko oczywiście powiązane z tematem przewodnim. Dzieci miały okazję wykonać wycinankę z królikiem, ale motyw ten pojawił się także w tworzeniu dzieł techniką yarn paintingu. Nie zabrakło zabaw ruchowych takich jak Gigachińczyk, gra w kalambury czy ćwiczenia na refleks w rytm muzyki. Uczestnicy i uczestniczki przygotowali chińskie kapelusze, i przepiękne wachlarze W trakcie zajęć dzieci miały także okazję poćwiczyć kaligrafię czy też swoją wyobraźnie z tangramami.

Z warsztatów codziennie wychodziły ze swoimi dziełami do domu, a były to bardzo różnorodne przedmioty – od pięknych wachlarzy…aż po papierowe smoki.

Skip to content