Fantasmagoria zaprasza na warsztaty pełne pasji

„Ręką i pasją” to projekt stworzony przez czwórkę licealistów, którzy chcą podzielić się z innymi swoimi własnymi zainteresowaniami. Wraz ze Stowarzyszeniem Fantasmagoria zapraszają na serię warsztatów z fantastyką w tle umożliwiających poznanie nowych umiejętności na poziomie początkującym dla każdego powyżej 12. roku życia. W ciekawy sposób nauczą: rysunku, robienia makramy, szycia, szydełkowania i makijażu. Szykują więc dzień pełen świetnej zabawy z dużą dozą kreatywności i wiedzy.

Czas i miejsce: sala sensoryczna, II piętro MOK, ul. Łubieńskiego 11, sobota, 25 maja, 11.00-16.00.

Warsztaty są darmowe, obowiązują zapisy: https://fantasmagoria.gniezno.pl/zajecia/

Opisy poszczególnych warsztatów:

  • Rysunek. Nudzą cię figury i powtarzająca się trudna dotąd anatomia? Przyjdź na warsztaty z rysunku ołówkiem. Na warsztatach nauczysz się: obserwacji, pewności swojego rzemiosła, władania światłocieniem i proporcjami, rysowania i tworzenia postaci.
  • Szycie. Warsztaty z szycia nauczą cię, jak stworzyć swojego własnego pluszaka. Duży wybór materiałów pozwoli ci na pełną kreatywność i dopasuje się do twoich preferencji, a dodatki spotęgują oryginalność dzieła.
  • Makijaż. Chcesz zacząć swoją przygodę z makijażem, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie masz pojęcia o kosmetykach albo wyczucia przy robieniu kresek eyelinerem? Na warsztatach z makijażu będziesz miał idealną okazję, aby spróbować swoich sił i nauczyć się czegoś nowego.
  • Szydełkowanie. Chciałeś kiedyś nauczyć się szydełkowania, ale nie wiedziałeś, od czego zacząć? Na warsztatach z szydełkowania nauczysz się podstawowych splotów. Na koniec będziesz mógł samodzielnie wykonać małego pluszaka lub przywieszkę na szydełku.
  • Makrama. Makrama to niesamowita zabawa. A na naszych warsztatach nauczysz się podstawowych węzłów i splotów oraz tego, jak usztywnić i odpowiednio przyciąć makramę. Będziesz mógł też wykonać swoją własną przywieszkę.
Skip to content