Fantasmagoria poleca…

Fantasmagoria poleca: Warhammer 40.000

Warhammer 40.000 to system figurkowych gier bitewnych nastawiony na rozgrywanie potyczek armiami liczącymi od kilkunastu do kilkudziesięciu modeli. Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości, w której rywalizuje wiele frakcji: od Tyranidów wzorowanych na Ksenomofrach z „Obcego”, poprzez zaawansowanych technologicznie Eldarów (wyglądem przypominających elfów), aż do prymitywnych, będących jednak mistrzami improwizacji, Orków.

Gra ta, jak wszystkie gry figurkowe to nie tylko świetna, wielogodzinna rozrywka w gronie rodziny czy przyjaciół. Hobby to ma również element rozwijający nas manualnie: figurki kupuje się niepomalowane i dopiero nasza inwencja, precyzja, dokładność, talent, trening, skupienie i godziny poświęcone na ich malowanie nadają im unikalny, końcowy wygląd. Gracze często budują również własnoręcznie makiety, na których toczą się bitwy, konstruując budowle, ruiny, pola, lasy czy wioski z materiałów dostępnych w każdym domu: styropianu, drutu, patyczków do lodów czy gąbek.

Zajęcie to wzmacnia także nasz zmysł taktyczny i myślenie strategiczne, każda rozgrywka to bowiem po prostu bitwa, którą musimy przemyśleć i odpowiednio poprowadzić, aby wygrać. Więcej o samym systemie i o tym, jak zacząć z nim przygodę w filmiku na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=hbBHTN_srxc&fbclid=IwAR1YAM0ivFKsS4ET7Yz13WKOCqINR6LeiU9wm3qCe8hCw5Lq4LrIRTb4chEWarhammer 40.000 (1)

Skip to content