Fantasmagoria poleca…

Co to są LARPy?

Tydzień temu pozwoliliśmy sobie zapoczątkować słowniczek pojęć fantastycznych od wyjaśnienia terminu RPG. Dziś kilka słów o kolejnym, tajemniczo brzmiącym terminie – LARP. Cóż to takiego?

LARP to gra terenowa, a jej nazwa to skrót z angielskiego Live Action Role Playing, czyli po prostu odgrywania ról na żywo. Grupka osób grająca w LARPa gromadzi się w jednym miejscu i czasie. Wcześniej jedna lub dwie osoby przygotowują scenariusz oraz rozpisują na kartkach opisy postaci, które gracze otrzymują wcześniej.

Potem wszystko zależy już tylko od nas. Przez cały czas LARPa (od kilku godzin do kilku dni) wcielamy się w przydzieloną nam postać, która ma swoje marzenia, cele, ambicje i cechy charakteru. Rozmawiamy z innymi postaciami, uczestniczymy w spiskach, dyskusjach, a czasem i walkach. Oczywiście mile widziane są rekwizyty oraz odpowiednie stroje. Jest to rozrywka łącząca aktorstwo oraz improwizację, będąc źródłem pięknych wspomnień i świetnych fotografii.

Zapraszamy do obejrzenia fenomenalnego filmiku przybliżającego ten temat i opowiadającego o niesamowitym LARPie „Fairweather Manor” rozgrywającego się w świecie niczym z serialu Downton Abbey.

https://www.youtube.com/watch?v=g4jXLDfxguI

 

#ZostańWDomu #kulturadlagniezna

fanta

Skip to content