Fantasmagoria poleca…

 

„Paper girls” to seria komiksowa opowiadająca losy czterech młodych dziewczyn żyjących w USA pod koniec lat osiemdziesiątych, które połączyła praca roznosicielek gazet oraz… podróże w czasie.

Pewnego poranka dziewczyny są bowiem świadkami wojny między-czasowej, w którą – jak się okazuje – już dawno został wplątane.

Potem jest tylko lepiej: dinozaury, futurystyczne zbroje, przybysze z przyszłości i przeszłości., ratowanie planety… I choć całość może na początku dezorientować, to dzięki ciekawemu konceptowi linearnych podróży w czasie, znakomicie bawimy się układając chronologię wydarzeń wraz z bohaterkami.

Seria jest zamknięta w 6 tomach i w całości wydana po polsku, dobrze przemyślana i przede wszystkim spójna. Tym zaś, co naprawdę ciągnie ten cykl do przodu, są główne postacie „z krwi i kości”, ich wspólna droga, pogłębiające się relacje i rozwój.

Jeżeli do tego dodamy obłędną oprawę graficzną, jest to pozycja godna polecenia każdemu fanowi świetnie skonstruowanych historii. A można ją kupić w każdej większej księgarni wysyłkowej.

Skip to content