Fantasmagoria poleca…

Fantasmagoria poleca: seria książek o przygodach Małego Licha

Są książki fantastyczne dla dorosłych. Są książki fantastyczne dla dzieci. I są książki fantastyczne dla całych rodzin. I dziś o właśnie takiej serii książek Wam opowiemy.

Marta Kisiel to uznana autorka i tłumaczka, z niejedną nagrodą na koncie. W 2018 roku ukazała się pierwsza część trzytomowej obecnie serii o przygodach Małego Licha, którą pokochały tysiące fanów. Opisuje ona przygody Bożka, chłopca mieszkającego w starym domu, pełnym niezwykłych lokatorów, wśród których są Anioł Stróż mający alergię na pióra oraz potwór spod łóżka kradnący kapcie. Przychodzi jednak moment, kiedy główny bohater musi opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat na zewnątrz… Jak zakończy się ta przygoda?

To historia w teorii przeznaczona dla młodszych czytelników. Jednak dorosły, przeżywający ją wraz z dzieckiem odkryje tam mnóstwo nawiązań kulturowych czy literackich, na przykład do „Króla elfów” Goethego. Przede wszystkim jest to jednak ciut zabawna, a ciut straszna opowieść o tym, że bycie innym wcale nie jest takie oraz o tym, że na miłość i akceptację zasługuje absolutnie każdy.

 

Skip to content