Fantasmagoria poleca…

Fantasmagoria poleca: „Szlakiem chmur na północny zachód”

Wiele jest mang* godnych polecenia. Z multum tytułów, które są dostępne na polskim rynku komiksowym, ciężko jest wybrać te najlepsze. Ale każdy z nas ma inny gust i trafić na mangę, którą można polecić praktycznie każdemu, nie jest łatwo. A jednak Fantasmagoria postanowiła podjąć się tego wyzwania!

Trudno jest przeczytać „Szlakiem chmur na północny zachód” autorstwa Aki Irie wydane przez Studio JG i nie wspomnieć o tej historii wszystkim znajomym. Jest to jeden z tych tytułów, który można polecić zarówno młodzieży, jak i dorosłym; nowicjuszom oraz weteranom azjatyckiego komiksu.

Główny bohater, siedemnastoletni Kei Miyama, wyjechał z Japonii na Islandię, pozostawiając w rodzinnym kraju młodszego brata pod opieką wujostwa. Sam zamieszkał z dziadkiem i podjął się pracy detektywa. I może nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że posiada dość nietypową zdolność – słyszy wspomnienia przedmiotów, a nawet potrafi z nimi rozmawiać. Pewnego jednak dnia traci kontakt z bratem i postanawia rozpocząć prywatne śledztwo…

Manga ta jest nie tylko ciekawa, pełna mniejszych lub większych zagadek i przygód, ale także przepięknie narysowana: realistycznie i w pełni oddając klimat i przyrodę Islandii. Jest to jeden z tych tytułów**, który naszym zdaniem idealnie nada się na wieczór z kawą czy herbatą w wygodnym fotelu.

* Manga to komiks japoński, najczęściej czarno-biały.

** Komiks, jak widać, polecają także koty.

Skip to content