Fantasmagoria Poleca…

 Fantasmagoria Gniezno poleca: escape book* „Domu z papieru”

Fani komiksów paragrafowych, escape roomów i serialu „La Casa de Papel”, który zdobył uznanie widzów na całym świecie, nie mogą przejść obojętnie obok tej pozycji! Polecamy wam więc escape book „Dziennik Profesora”.

Rozpoczynając przygodę z tym pełnym zagadek zeszytem wcielamy się w rolę przyjaciela Sergia z dzieciństwa – Jero, którego poznał podczas swojego długiego pobytu w szpitalu. To od niego Profesor nauczył się, jak składać figurki z origami, które często możemy zobaczyć w serialu. Sergio nie zapomniał o swoim dawnym przyjacielu i postanowił podarować mu szansę na lepszą przyszłość, ale by móc zacząć nowe życie musimy rozwiązać zagadki, które Marquina dla nas przygotował.

By rozpocząć zabawę powinniśmy być wyposażeni w coś do pisania, kartkę do zapisków, nożyczki i trochę wolnego czasu. Materiały niezbędne do rozwiązania poszczególnych zagadek znajdują się na końcu książki i stamtąd należy je wyciąć, mamy tam też wskazówki oraz rozwiązania.

Uwaga! W korespondencji do Jero, Profesor opowiada o szczegółach napadu na Mennicę Narodową, dlatego warto wziąć się za Dziennik po obejrzeniu serialu, by nie narazić się na spojlery!

* escape book to forma gry logicznej dla jednej osoby. Najczęściej jest to zeszyt / komiks / książka wypełniona zagadkami, które musimy rozwiązać, aby poznać sekret kryjący się na końcu opowieści.

Skip to content