Fantasmagoria ma już 10 lat

W kwietniu 2012 roku Fantasmagoria spotkała się po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Kultury. Od tamtego czasu minęła cała dekada wypełniona setkami aktywności: wyjazdami, konwentami, konkursami, spotkaniami z planszówkami i ogromem innych wydarzeń. Przez klub przewinęło się również kilkaset osób – niektórzy przyszli na chwilę, inni zostali z nami na dłużej.
Swoje okrągłe 10. urodziny planują naprawdę hucznie , proponując Wam dwie fajne aktywności:
I. Wielki Konkurs Wiedzy o Planszówkach
Miejsce: Dom Powstańca, Stary Ratusz w Gnieźnie
Czas: sobota, 23 kwietnia, 11.00
Zapisy: na miejscu
Co i jak: planszówki zawsze były niezwykle ważną częścią klubowego życia Fantasmagorii. Szacujemy, że na wspólnym graniu spotkaliśmy się ponad 400 razy, a nasza biblioteka planszówkowa ma ponad sto tytułów. Wiemy także, że Wy planszówki kochacie, a teraz macie szansę to udowodnić. Popiszcie się swoją wiedzą na temat znanych i lubianych gier. Będą pytania obrazkowe, pytania o zasady oraz zadania z rozpoznawania elementów gier. A nagrodami będą oczywiście planszówki!
II. Konkurs: Cosplay w Trzy Kwadranse
Miejsce: sala ze sceną, Stary Ratusz w Gnieźnie
Czas: sobota, 23 kwietnia, 14.00
Zapisy: https://fantasmagoria.gniezno.pl/zajecia/
Co i jak: cosplay – czyli tworzenie strojów swoich ulubionych bohaterów z dzieł kultury towarzyszy nam jako część konwentu od wielu lat. Tym razem jednak na stworzenie cosplayu zawodnicy będą mieli tylko 45 minut, a do dyspozycji jedynie ograniczony zasób materiałowy. Jak sobie poradzą? Nie wiemy, ale wiemy, że będzie widowiskowo.