Energetyczne podsumowanie warsztatów w ramach „Impresji literackich”

Impresje literackie to międzypokoleniowy projekt edukacyjno-animacyjny, którego głównym założeniem było: „uczyć – bawiąc, bawić – ucząc”. Projekt adresowany był do dzieci, dorosłych oraz seniorów i w ten sposób zyskał wymiar międzypokoleniowy. Poprzez zabawę: słowem, dźwiękiem, tańcem i obrazem, w atrakcyjny i nieszablonowy sposób, promowano kulturę języka, dbałość o poprawność językową i ortograficzną.

13 czerwca w Teatrze im. A. Fredry odbyło się podsumowanie projektu – ale jakież to było podsumowanie! Zarówno od aktorów jak i instruktorów przedsięwzięcia biła niezwykła energia, radość życia która skutkowała tym, że publiczność teatru aktywnie reagowała na śpiewy czy tańce prezentowane przez seniorów. Spektakl „Życie jest piękne”, przygotowany przez grupę seniorów z Klubu „Radość” pod kierunkiem aktorów z teatru „Zespół Niespokojnych Nóg”. W spektaklu wykorzystano ludowe utwory chorwackie, serbskie i romskie; wypromowane swego czasu przez Gorana Bregovića, Emira Kusturicę i Kajah.

———————————————————————————————————————————————————————————————

IMPRESJE LITERACKIE
– międzypokoleniowy projekt edukacyjno-animacyjny
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-kulturalne Promyk we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Uzyskał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.