Efektowne pokazy i warsztaty w towarzystwie dobrej muzyki – zbliża się Weekend Tańca i Folkloru!

Weekend otworzy znany i lubiany Festiwal Sztuki Ludowej, który popularyzuje międzynarodowy folklor oraz działa na rzecz podtrzymywania tradycji w sposób, który dostępny będzie dla widzów w każdym wieku. Kolorowy korowód będzie można spotkać w centrum naszego miasta 11 sierpnia, o g. 18.00.

Ponownie do Pierwszej Stolicy Polski zjadą się artyści z całego świata. Zespoły, które się nam zaprezentują to:

– Cía. De Danza Independiente Fusión Folklórica México – Meksyk

– Alma Zahori Costa Rica – Kostaryka

– Ballet Folclorico Raices Nuevas – Argentyna

– Rangsagar Performing Arts – Indie

– Inyamibwa Aerg – Rwanda

– Bursa Uludag University Folk Dance Group – Turcja

– Folk Dance Ensemble NEOGALAKTIKA – Ukraina

– FLOUR D’INMOURTALO – Francja

Oczywiście nie zabraknie także prezentacji zespołu Obertas z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Istotą Festiwalu jest działanie na rzecz tolerancji i zrozumienia dla innych narodowości, w celu budowania świadomego społeczeństwa lokalnego. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Wielkopolskiego zarządzanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Powiatu Poznańskiego, Miasta Gniezna oraz Miasta Poznania. Mecenasem strategicznym wydarzenia jest Kruk S.A.

Zumba będzie królowała w sobotę

Maraton zumby to działanie, które jest stałym punktem Weekendu Tańca od lat i prowadzą go instruktorki z różnych klubów. Nieustannie trwająca moda na ten melodyjny i energiczny taniec sprawiła, że w tym roku organizatorzy postawili na pokazy i prezentacje połączonych sił kilku ośrodków tanecznych.

Już w sobotę, 12 sierpnia – na gnieźnieńskim rynku, o g. 16.00 rozpocznie się Maraton Zumby, do którego każdy chętny będzie mógł dołączyć. O 19.00 natomiast MOK zaprasza na pokaz taneczny w wykonaniu instruktorów tanecznych z naszego miasta pt. „Taneczne hity światowe”.

Rodzinna niedziela z tańcem w tle

Mając na uwadze edukacyjną misję Miejskiego Ośrodka Kultury – w niedzielę, 13 sierpnia z kolei, od godziny 11.00, w Starym Ratusz rozpoczną się Rodzinne Warsztaty Taneczne. Tutaj organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy i nauki prostych układów tanecznych.

Warsztaty mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest bezpłatny.