DZWON i RETRO na Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr

W dniu 20 maja Chór ,,Dzwon” i ,,Retro” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie wziął udział w organizowanym co dwa lata Zlocie Chórów i Orkiestr w Sanktuarium MB w Licheniu. Uroczystość poświęcona była św. Janowi Pawłowi II. Zlot rozpoczął się od uroczystej Mszy Św. w Bazylice z udziałem zespołów przybyłych z najodleglejszych zakątków Polski. Po południu na schodach przed Bazyliką odbył się uroczysty koncert wszystkich przybyłych chórów i orkiestr, podczas którego zabrzmiały takie utwory jak Subito Santo, Laudete Dominum i Modlitwa o Pokój. Łącznie w koncercie wzięło udział 2,5 tysiąca muzyków.

Muzykami dyrygował  pan Marian Chmielewski, natomiast koncert poprowadził ks. prof. Kazimierz Szymonik. Wśród utworów, które sobotnie popołudnie można było usłyszeć w Licheniu, znalazły się m.in. „Barka”, „Laudate Dominum”, „Apel Jasnogórski”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Abba Ojcze”, „Marsz strażaków”, „Rota” oraz hymn Watykanu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Nuncjusz Apostolski w Polsce, Prymas Polski oraz ordynariusz diecezji włocławskiej. Organizatorami zlotu są: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr. Kolejny Zlot Chórów za 2 lata.

Skip to content