Dwunaste urodziny Klubu Fantastyki FANTASMAGORIA za nami.

Dwunaste urodziny Klubu Fantastyki Fantasmagoria przyniosły mnóstwo radości i niespodzianek! Wszyscy miłośnicy fantastyki, którzy 11 maja spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury, mogli wziąć udział w kilku przygotowanych dla nich atrakcjach.

Dzień rozpoczął się od konkursu “Fantastyka w liczbach”, podczas którego w pięciu rundach rywalizowało piętnaścioro uczestników i uczestniczek. Zmierzyli się z pytaniami o tytuły dzieł kultury, wiek postaci znanych z książek, komiksów i filmów, czy fikcyjne waluty i majątki. Po blisko dwóch godzinach zmagań okazało się, że najlepsi byli: Marcin (I), Maurycy (II) oraz Tomek (III), którzy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci gier, książek i komiksów.

Po konkursie nadszedł czas na urodzinowy tort z klubowym logo i pyszne wypieki przygotowane przez klubowiczów. Dzień zakończyły wspólne planszówki oraz wieczorne karaoke!

Jednocześnie na sali widowiskowej MOK trwały organizowane przez Fantasmagorię finały Mistrzostw Polski w grę “Masters of the Universe: Battleground”. Przyjechało na nie 11 uczestników z całej Polski, którzy najpierw musieli sobie wywalczyć tę szansę podczas turniejów eliminacyjnych.

Po pięciu godzinach zmagań i trzech rozgrywkach przypadających na każdego gracza okazało się, że nad wszystkimi przeciwnikami zatriumfował gnieźnianin: Kamil Giętkowski grający Evil Hord. Kolejne miejsca na podium zajęli Dariusz Masalski (II, również Evil Hord) oraz Piotr Rodzoch (III, Masters of the Universe). Nagrodą główną była piękna statuetka He-Mana. Dodatkowo, uczestnicy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Archon Studio, producenta gry.

Dwunasete