Colonial Life Essay Questions Writing An Essay Template Pdf Examples Of A Good Compare And Contrast Essay Trigonometry Essay Writers Websites Free Essays About Earth Essay On Lazarillo De Tormes Resumen Corto

Dom Powstańca Wlkp. przyłącza się do Nocy Muzeów

Gnieźnieńska Noc Muzeów 2022 odbędzie się już 14 maja – do akcji przyłącza się także, prowadzony przez Miejski Ośrodek Kultury, Dom Powstańca Wielkopolskiego. Na sobotnie popołudnie i wieczór, od 15:00 do 23:00, zaplanowano kilka atrakcji.

Na najmłodszych czekają aktywności na wystawie stałej: zwiedzanie z rodzinną kartą zadań, składanie papierowych modeli pojazdów zdobytych przez powstańców i zabawy plastyczne z wykorzystaniem dawnej fotografii.

Tylko na czas Nocy Muzeów ekspozycja DPW  wzbogaci się o mini-wystawę poświęconą dawnym gnieźnieńskim atelier fotograficznym, z prywatnej kolekcji gnieźnieńskiego przewodnika Rafała Jurke. Będą to fotografie z drugiej połowy XIX i pierwszej ćwierci XX wieku, z niemieckich i polskich zakładów fotograficznych. Te piękne, starannie wykonane fotografie będzie można zobaczyć w dwóch formatach – wizytowym i gabinetowym. Przedstawiają mieszczan gnieźnieńskich, w aranżowanych wnętrzach i konwencjonalnych pozach.

Dawnym zdjęciom dedykowany będzie także warsztat fotograficzny z Waldemarem Stube, który zaproponuje uczestnikom szereg foto-ćwiczeń, by wykonali samodzielnie rodzinne zdjęcie w klimacie retro – z wykorzystaniem np. własnych telefonów czy Polaroida. Warsztat jest otwarty, ale ilość miejsc ograniczona.

Dodatkową, wspaniałą rodzinną atrakcją będą planszówki z dreszczykiem emocji z Klubem Fantastyki Fantasmagoria. Ekipa zaproponuje gry figurkowe (Star Wars: X-Wing), planszowe (Fauna) i karciane (Magic: The Gathering), w sali na parterze Starego Ratusza – wejście od strony dziedzińca.

 

W programie:
15:00 – rozpoczęcie Nocy Muzeów w DPW
16:00-23:00 – zwiedzanie Domu Powstańca z atrakcjami dla najmłodszych
15:00- 23.00 – „Planszówki z dreszczykiem” z Fantasmagorią
20:00-21:00 – „O rety, portrety!” – rodzinny warsztat fotografii retro

 

Skip to content