Dni Gniezna 2024

Podczas tegorocznych Dni Gniezna usłyszycie Kayah i Sarę James 💥 🔥 💥 🔥 !
Co Wy na to?
My jesteśmy przekonani, że te dwie panie to gwarancja doskonałych koncertów!
🎤 21 czerwca
KAYAH to wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy niedawnego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w ramię”. Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny „Gdy pada śnieg”). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah – MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, czy Yasmin Levy.
W ostatnim czasie Kayah wchodzi we współpracę z wieloma artystami reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Mieliśmy okazję posłuchać jej kolaboracji z raperem KęKę w nowej wersji „Supermienki 2018”, hymnu dziewczyńskiej solidarności z Viki Gabor w „Ramię W Ramię”, wakacyjnego przeboju z zespołem Pectus „Przejazdem”, zaangażowanego singla z Nickiem Sincklerem „Kochaj różnym być”, czy folkowego utworu „Płacz nad młodością, co odchodzi” z Karoliną Cichą. Ostatnio wydała kolejny duet z Patrycją Kazadi, zatytułowany „Ganesha”. Aktualnie pracuje nad nową płytą, do której wydany został już pierwszy singiel „Odnaleźć siebie”.
🎤 22 czerwca
Drugi dzień to zdecydowanie atrakcja dla nieco młodszego odbiorcy – na scenie, 22 czerwca pojawi się Sara James.
To objawienie polskiego rynku muzyki młodzieżowej 2021 roku. Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w wieku sześciu lat, biorąc udział w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, na którym zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Social media Sary śledzą setki tysiące osób, a jej singiel Somebody zbliża się do 2 milionów odtworzeń. Jedno jest pewne – Sara dopiero rozwija skrzydła i można spodziewać się po niej wielkich rzeczy – natomiast my mieliśmy okazję gościć Sarę – podczas Dziecięcego -Tygodnia Kreatywnego „nieMOŻLIWE” w 2020 roku !
Sara James w 2021 roku wzięła udział w czwartej edycji programu The Voice Kids; po fenomenalnych przesłuchaniach, przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne, dotarła do finału i ostatecznie wygrała cały program zdobywając największą liczbę głosów telewidzów.
We wrześniu 2021 roku Sara uczestniczyła w programie Szansa na sukces Eurowizja Junior, gdzie także ze swoim autorskim utwór Somebody, otrzymała największe poparcie telewidzów oraz jurorów, dzięki czemu została reprezentantką Polski w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie. W finale artystka drugie miejsce w finale konkursu.
Support dla gwiazdy wieczoru będzie stanowić duet Me and her – który mogą Państwo znać już z choćby z Weekendu Grajków Ulicznych:
Agata Wesołowska – młoda artystka z Gniezna działająca zarówno w muzyce jak i poezji; wydała już swój debiutancki album muzyczny pod tytułem „Melancholia”, oraz drugi pt. „Datsuzoku”. Sama pisze teksty, jak i również układa melodie do swoich utworów.
Jakub Grzechowiak – producent muzyczny tworzący i działający w Gnieźnie. Swój debiut grał w 2019, od tamtego czasu intensywnie pracował nad swoim pierwszym albumem – którego premiera miała miejsce pod koniec 2022 roku. Przez ten czas współpracował z różnymi artystami z lokalnych środowisk muzycznych, jak i z całej Polski
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.
Podczas Dni Gniezna odbędzie się Zlot Foodtrucków! Zawitają do nas takie kuchnie jak: tajska, chińska, amerykańska, włoska, belgijska czy polska. Wszystko to w akompaniamencie piwa rzemieślniczego oraz strefy chillout.
Kuchnie na kółkach karmić będą w piątek od godziny 17.00 oraz w sobotę od godziny 13.00.
W piątek, 21.06 o g. 18.00 na Placu św. Wojciecha będzie transmisja rozgrywek EURO: Polska-Austria.
Sponsorami wydarzenia są firmy: Shaumann Polska sp z o.o. oraz Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
Wzór akredytacji prasowej można pobrać tu: WNIOSEK AKREDYTACJA NA IMPREZĘ oraz dostarczyć wypełniony w terminie nieprzekraczającym 20.06 do siedziby MOKu
Skip to content