Delegacja Chóru ,,Dzwon” na Jubileuszach w Pniewach i Warszawie

  W miniony weekend odbyły się jubileuszowe uroczystości dwóch chórów  – 110. lecia Towarzystwa Śpiewaczego HARFA w Warszawie oraz 125. lecia Koła Śpiewackiego LIRA w Pniewach.

   Uczestniczyły w nich delegacje z zaprzyjaźnionego Chóru Męskiego – Towarzystwa Śpiewaczego DZWON z naszego miasta, który w tym roku liczy już 152 lata działalności. Oprócz składanych życzeń od reprezentantów z gnieźnieńskiego ,,Dzwonu” nie zabrakło wspólnych śpiewów, historycznych wspomnień. Przypomnijmy, że warszawski Chór HARFA brał udział w Gnieźnie, w 2009 roku w jubileuszu 145. lecia działalności Chóru DZWON.

  Sympatycy chóralistyki, organizatorzy oraz jubilaci tegorocznych jubileuszów serdecznie dziękowali śpiewakom z Pierwszej Stolicy za wzięcie udziału w rocznicowych imprezach. Piątkowy koncert związany z jubileuszem 125. lecia powstania Chóru LIRA w Pniewach odbył się w LO, natomiast 110. lecia HARFY w Warszawie, w Sali Koncertowej Polskiego Radia.

   Zarząd Chóru Męskiego – Towarzystwa Śpiewaczego ,,Dzwon”, chórzyści oraz uczestnicy powyższych uroczystości składają serdeczne podziękowania Chórowi LIRA i HARFA za zaproszenie i podtrzymywanie chóralnych więzi najstarszych chórów w Polsce.

Bartosz Szczeszek

Skip to content