Daj się wciągnąć w Stary Ratusz! rodzinny warsztat tworzenia animacji

W ramach filmowego miesiąca w Starym Ratuszu zapraszamy na rodzinny warsztat 16 listopada, w sobotę, w godz. 11.00-14.00 (w sali na parterze).

Ten warsztaty to przede wszystkim fantastyczna możliwość zapoznania się z tradycyjnymi metodami powstawania filmu animowanego. W pierwszej części uczestnicy poznają historię polskiej animacji w nawiązaniu do polskiej szkoły ilustracji i plakatu. Zgłębią bardzo ciekawy proces tworzenia ruchu poklatkowego bez rejestrowania zjawisk za pomocą kamery.

W części warsztatowej poznają przykładowe animacje z naciskiem na zapętlające się GIFy, dowiedzą się, jak z pomocą kilku klatek można stworzyć bardzo przyjemne dla oka animacje. Opowiemy o tym czym jest storyboard oraz punkt kluczowy. Następnie podzieleni się na grupy uczestnicy stworzą storyboard, do którego stworzą GIF swój własny lub inspirowany zaproponowanym tematem.

WSTĘP WOLNY! zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

Warsztat poprowadzi Filip Radulak, student V roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Projektowanie Graficzne. Jeszcze nie ukończył studiów, a ma już na koncie nagrody i wyróżnienia – był m.in. laureatem konkursu „Poznań przyciąga najlepszych” czy zdobył nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Art of Packaging”. Projekty jego plakatów były prezentowane na wystawach w Berlinie, Madrycie, Szkocji, Szczecinie, Krakowie. Filip interesuje się poza tym ilustracją, street art’ em, jazdą na deskorolce, animacją, camper’owaniem (nomadyzm), sztuką tatuażu. Od jakiegoś czasu rozwija swój projekt sztuki ulicznej, który sprowokuje ludzi do uśmiechu, przemyśleń i działania dla wspólnego dobra.

a_filip(1)

Skip to content