Co planujemy na 71. sezon artystyczny?

Dyrektor opowiedział mediom, to i Wam co nieco przekażemy… Będzie długo, ale co tam, warto doczytać do końca. 🤩
👉 o sekcjach już Wam wspominaliśmy. 😉 W razie potrzeby, będziemy się jeszcze przypominać. 😉 https://mok.gniezno.pl/nabor-do-sekcji-na-71-sezon-artystyczny/
👉 Wracamy do form sprawdzonych, takich jak comiesięczne spotkania rozwijające umiejętności artystyczne z cyklu Do Dzieła! Otwarte warsztaty ceramiczne, hafciarskie czy malarskie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Pracujemy także nad odsłoną kulinarną… O tym niebawem opowiemy.
👉 Sprawdzona także jest forma przedpołudniowych spotkań rękodzielniczych ZAPLĄTANE. Te już 14 września ruszają z nowymi pomysłami.
👉 Sporym zainteresowaniem cieszą się nasze spotkania z najmłodszymi odbiorcami w ramach cyklu Wszystkie Ruchy Dozwolone. Dwie odsłony w miesiącu – muzyczna oraz sensoplastyczna standardowo w niedzielę.
Myśląc o rozwoju działań kierowanych do tej grupy wiekowej (0-5 lat) rozpoczęliśmy prace nad comiesięcznymi koncertami przygotowywanymi wspólnie z Muzyczna Zpsm Gniezno. Bliżej terminu pierwszego koncertu – poinformujemy o szczegółach.
👉 Dla trochę starszych odbiorców, ale nadal mocno rodzinnie, (bo wiemy, jak ważne jest wspólne uczestnictwo w kulturze) kontynuujemy spotkania w ramach cyklu archiMOK i dokładamy kolejną propozycję niedzielnych warsztatów – MOKmajster. Te warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia z opiekunami.
👉 Także forma warsztatów arteterapeutycznych nam się sprawdziła. Już teraz gorąco zachęcamy do uczestniczenia w comiesięcznym spotkaniu z arteterapeutkami w ramach cyklu spróbujMY.
👉 Klub włoski po udanej imprezie, jaką była Festa Italiana wraca także do comiesięcznych spotkań w niedzielne przedpołudnia.
👉 Otwieramy się na potrzebę wznowienia rozmów o fotografii, którą kiedyś MOK mocno stał. Dlatego też od września rozpoczynamy współpracę z Waldkiem Stube, który co miesiąc poprowadzi spotkania fotograficzne w ramach cyklu PRYZMAT.
👉 Słuchając także głosów mieszkańców otwieramy Galerię w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Tym samym dostępna ona będzie nie tylko w godzinach, jak dotychczas (wtorek, środa 10-16, czwartek, piątek 10-18) ale także w czwartą niedzielę miesiąca w godzinach 10-15.
👉 W ofercie dla grup zorganizowanych powracamy z warsztatami Gra o MOK, w galerii – w ramach tematyki danej ekspozycji oraz w Dom Powstańca Wielkopolskiego. Chętnych do skorzystania z propozycji dla grup zorganizowanych kierujemy na stronę MOKu, gdzie w zakładce „oferta” edukatorzy i edukatorki znajdą wiele ciekawych warsztatów, autorsko przygotowanych przez naszą kadrę.
👉 Na pewno Państwo zauważyliście, że Klubokawiarnia Plotka otworzyła się w sezonie wakacyjnym. Drzwi do niej będą otwarte także w czasie działalności sekcji i podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym budynku.
👉 Przed nami inauguracja 71. sezonu, nowy projekt, o którym już w najbliższym czasie powiadomimy za pośrednictwem mediów a także przygotowania do nowych wyzwań. Życzymy zarówno Państwu, jak i nam wielu fantastycznych kulturalnych przeżyć, ciekawych inspiracji oraz rozwoju.