Chór ,,Dzwon” oraz Zespół Wokalny ,,Retro” na Jubileuszu w Koźminie Wielkopolskim

W niedzielę, 14 sierpnia w Koźminie Wielkopolskim odbył się koncert na 966 głosów z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski w którym udział wzięło ponad 700 chórzystów z 28 chórów. Obecne był również zespoły z Gniezna ,,Retro” i ,,Dzwon” w liczbie około 25 osób.

Po blisko dwugodzinnym koncercie oraz wręczeniu nagród chóry i zespoły miały okazję sprawdzić się w repertuarze biesiadnym.

– Cel jest szczytny. Taki jubileusz warto, a wręcz trzeba upamiętnić. Chcieliśmy aby pod dyrygenturą Kacpra Ekerta zaśpiewało 966 osób. Nie udało się. Zaśpiewało ponad 700, co i tak jest nie lada osiągnięciem. Może za rok dobijemy do 966 lub nawet 1050 – mówi Lech Ziętkiewicz, dyrektor GZIK.

Koncert zakończył się zabawa taneczną przy akompaniamencie DJ Mohito. Organizatorem koncertu był Gminny Zespół Instytucji Kulturalnych, któremu wszyscy gnieźnieńscy chórzyści dziękują za wspaniałą imprezę. ,,To bardzo radosne wydarzenie, piękny koncert, wspaniała zabawa, mili ludzie ” – tak podsumowała wydarzenie w Koźminie Wielkopolskim jedna ze śpiewaczek z zespołu.

Skip to content