Chór Dragan Shuplevski wystąpi w najbliższy czwartek w Katedrze.

W najbliższy czwartek o 19:00 w Bazylice Prymasowskiej Sanktuarium św. Wojciecha, w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Univesitas Cantat wystąpi Chór Dragan Szuplewski Uniwersytetu św. Cyryla i Metodego w Skopje (Macedonia Północna)
 
Chór Dragan Shuplevski z Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego w Skopje odgrywa bardzo ważną rolę w życiu muzycznym Macedonii Północnej. Oprócz regularności koncertowej, chór bierze udział w wielu wspólnych projektach z innymi zespołami Wydziału Muzycznego oraz występuje na festiwalach takich jak „May Opera Evenings”, „Interfest”, „Ohrid Summer Festival i innych.
Zespół posiada bogaty i różnorodny repertuar obejmujący okres od renesansu do muzyki współczesnej. Chór wykonuje zarówno utwory a cappella, jak i utwory wokalno-instrumentalne. Większość koncertów chóru została nagrana jako materiał audio lub video przez Macedońskie Radio i Telewizję (MRT)
Pod kierownictwem prof. Sascho Tatarczewskiego zespół ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe laury na międzynarodowych konkursach chóralnych min. w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. W efekcie chór jest każdego roku zapraszany do wzięcia udziału w wielu prestiżowych festiwalach oraz konkursach.
Skip to content