Charlie i początki kina – warsztat dla grup szkolnych

Zapraszamy grupy szkolne tylko w listopadzie w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu w ramach wydarzenia „Daj się wciągnąć w Stary Ratusz – listopad – film” na bezpłatne zajęcia „Charlie i początki kina”.

To warsztat dla grup inspirowany początkami kinematografii.

Zajęcia trwają 60 min, odbywa się od poniedziałku do piątku i tylko w tym miesiącu. Zgłoszenia z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem na adres mejlowy: dompowstanca@mok.gniezno.pl lub pod tel. 512 411 867

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez filmów, a jakże inaczej wyglądały filmy sprzed ponad 100 lat. W trakcie warsztatu uczestnicy zobaczą fragmenty filmów najstarszych – dziś ikon początków kinematografii oraz poznają jednego z najsłynniejszych aktorów filmu niemego – Charliego Chaplina. W czasach gdy trudności techniczne nie pozwalały połączyć obrazu i dźwięku, ważne były umiejętności aktorskie, pozwalające wyrazić ciałem, gestem i mimiką twarzy najróżniejsze emocje filmowych bohaterów. W trakcie warsztatu uczestnicy na sobie sprawdzą możliwości scenicznego wyrazu, podczas zabaw animacyjnych i z rekwizytami takimi jak wąsy, melonik i laseczka – nieodzownych filmowych atrybutów Charliego.
charlie

Skip to content