Brązowe Pasmo dla Chóru z MOK

W dniach 18-20 marca 2016 roku  odbywała się trzecia edycja Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki  Pasyjnej. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Szczecina –  Piotr Krzystek oraz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński – Andrzej Dzięga.

W Festiwalu uczestniczyło 17 chórów w regulaminowych 7 kategoriach. Międzynarodowe Jury z Polski, Mołdawii i  Norwegii miało trudne zadanie, aby trafnie wypunktować zwycięzców Festiwalu.

Kameralny Zespół Męski z Gniezna działający od lat w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił w kategorii chórów kameralnych i zdobył  Brązowe Pasmo. W tej kategorii przyznano jeszcze jedno Brązowe Pasmo (ex aequo ) oraz Srebrne Pasmo. Jury nie przyznało Złotego Pasma w kategorii chórów kameralnych.

To kolejny sukces Gnieźnieńskiego Zespołu Kameralnego na festiwalach chóralnych w Polsce. Przypomnijmy, że w październiku  ubiegłego roku  Zespół Kameralny  kultywujący wspaniałą historię gnieźnieńskich  „Szpaków”  zdobył Srebrny Dyplom na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii.

 

Skip to content