Bajka estońska dla dzieci – Teatr Ilustracji Kamishibai

14 kwietnia, godz. 11:00 sala koncertowa Stary Ratusz (zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl)

Bajka estońska

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą przygodę do świata wyobraźni, niecodziennych opowieści i zaczarowanego teatru. Stowarzyszenie Zielona Grupa z Poznania zabierze nas w podróż morską. Teatr Ilustracji Kamishibai i warsztaty to fantastyczna propozycja dla najmłodszych (4-11 lat)
Morzem Bałtyckim dotrzemy do krainy ponad 1500 wysp i wysepek – Estonii i jednej z rybackich wiosek.
Zaczniemy od legendy o rybakach i Władczyni Morza. Poznamy starego Kaarela, który chcąc uchronić mieszkańców wioski przed głodem podarował rybakom magiczną jedwabną chustę z trzema węzłami. Wraz z podarunkiem przekazał, aby pod żadnym pozorem nie rozwiązywali trzeciego supła. Rybacy pomimo wcześniejszych obietnic, zachęceni urodzajnym połowem, nie mogli się powstrzymać. A złamanie danego słowa rozgniewało Władczynię Morza.
Dowiemy się dlaczego warto dotrzymywać danego słowa, a podczas warsztatów rozszyfrujemy tajemnicę kodu pasków na tradycyjnych estońskich spódnicach i odkryjemy, dla kogo mieszkańcy raz w roku palą ogniska na całym nabrzeżu. Pozostając w morskich opowieściach, stworzymy morze pełne rozmaitych wysp oraz barwny dwór Władczyni Morza. A wszystko w oparciu o tradycyjne rzemiosło estońskie.
Skip to content