ARCHISTORIE: DŹWIĘKI I FAKTURY ARCHITEKTURY/ 16 października, g. 11.00

W trzecią niedzielę października zapraszamy serdecznie do Domu Powstańca Wielkopolskiego na drugie spotkanie w mini cyklu rodzinnych warsztatów architektonicznych.

Warsztat rozpoczyna się 16 października, o g. 11.00, potrwa około 1,5 h. Prosimy o zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl.

Tym razem zajęcia zaczniemy od małego spaceru architektonicznego ulicą Chrobrego. Poprzyglądamy się kamienicom, może zajrzymy w bramy, poszukamy pozornie nieistotnych detali i zastanowimy się do czego służą. Sprawdzimy czy budynek może być jak instrument i czy można na nim zagrać, wybierzemy też architekturę najbardziej przytulną i miłą w dotyku. Oczywiście będzie też warsztat konstruktorsko-plastyczny.

Na warsztatach architektonicznych nie kształcimy przyszłych architektów, nie opowiadamy o stylach, a historii jest niewiele. Zapraszamy za to do uważnego i krytycznego patrzenia na ulice i budynki wokół, szukamy powiązań pomiędzy nimi, przyrodą i krajobrazem, zastanowimy się dlaczego przestrzeń wokół jest konkretnie ukształtowana, ćwiczymy uwrażliwianie na piękno, konstruujemy, budujemy i dobrze się bawimy.

Zapraszamy dzieci od lat 6 z opiekunami. Następne spotkanie 20 listopada.