ARCHISTORIE czyli rodzinne warsztaty dla dzieci od lat 6 z opiekunami

Zapraszamy na mini-cykl trzech warsztatów, których głównym tematem będzie architektura i przestrzeń wokół nas. Brzmi poważnie, więc czy to temat dla dzieci? Oczywiście!
Najmłodsi od małego doświadczają przestrzeni wokół siebie, rysują budowle i domy, świetnie wiedzą jak wygląda Wieża Eiffla, czy wieże gnieźnieńskiej katedry, budują bazy z koców i poduszek, a konstruowanie z klocków drewnianych czy lego to przecież dziecięca zabawowa klasyka.

Na tych warsztatach nie wykształcimy przyszłych architektów, nie będziemy opowiadać o stylach, a historii będzie niewiele. Zaprosimy za to do uważnego i krytycznego patrzenia na ulice i budynki wokół, dostrzeżemy powiązania pomiędzy nimi, przyrodą i krajobrazem, poszukamy detali i elementów pozornie nieistotnych, poćwiczymy uwrażliwianie na piękno, zwrócimy też uwagę na to, co brzydkie i zaniedbane.

To warsztaty rodzinne, a więc propozycja wspólnego poznawania i zabawy dla dorosłych i dzieci.

Każdy warsztat w tym mini-cyklu będzie mieć inny temat, a spotykamy się w ratuszu w trzecią niedzielę września, października i listopada o g. 11.00. Pierwsze zajęcia odbędą się 18 września, w Domu Powstańca Wielkopolskiego.

Podczas pierwszych warsztatów sprawdzimy jak się mieszkało ludziom w przeszłości i poziom swoich umiejętności podczas konstruowania szałasu, sprawdzimy czy dom parterowy jest lepszy od mieszkania w bloku, oraz kto potrafi zbudować najwyższą wieżę bez budowlanej kraksy.

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: staryratusz@mok.gniezno.pl