40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego – koncert Piotra Bukartyka i wystawa

13 grudnia przypada 40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. W związku z powyższym mamy dla Państwa dwie propozycje.
Pierwsza z nich to wystawa „Czterdzieści lat temu… Stan Wojenny w Gnieźnie”. Jest to wystawa poświęcona tematyce Stanu Wojennego, którego ogłoszenie nastąpiło 13 grudnia 1981. Pamiątki, głównie w postaci zdjęć, ale także ówczesnych materiałów propagandy PZPR czy przeciwstawnych pochodzących ze środowisk NSZZ Solidarność przypomną przebieg stanu wojennego głównie na terenie Gniezna i okolicznych miejscowości. 40. rocznica tamtych wydarzeń to doskonała okazja, aby zobaczyć wystawę, która może być lekcją historii dla młodych osób a dla uczestników tamtych wydarzeń, stać się okazją do wspomnień.
Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w Starym Ratuszu. Wystawę można oglądać do 23 grudnia.
Po wystawie zapraszamy Państwa do Restauracji Europejska na koncert PIOTRA BUKARTYKA. Podczas koncertu usłyszycie Państwo utwory z albumu „Ja, wolny człowiek”. Piotr Bukartyk to autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Napisał ponad 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”.
Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 20.00 w Restauracji Europejska (ul. Dąbrówki 19). Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Starym Ratuszu od 3 grudnia (ilość miejsc ograniczona).
Zapraszamy serdecznie!
Skip to content