68. sezon MOK dedykowany Klemensowi Waberskiemu

Otwierany dziś, już 68. sezon kulturalny Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie pracownicy dedykują patronowi jednostki – Klemensowi Waberskiemu. 11 września przypada jego 30. rocznica śmierci. Przed koncertem rozpoczynającym nowy sezon, dyrektor Dariusz Pilak oraz Kamilla Kozłowska w imieniu wszystkich pracowników ośrodka zapalili symboliczną lampkę na grobie K. Waberskiego na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie.

Klub Plastyka świętował 40 lat działalności

W piątkowy wieczór na dziedzińcu Starego Ratusza odbyło się uroczyste otwarcie jubileuszowej wystawy Klubu Plastyka MOK. Wydarzeniu wzięli prawie wszyscy obecni klubowicze a także rodziny i przyjaciele naszych malarzy. Każdy członek Klubu otrzymał pamiątkowy, wydany specjalnie na tę okazję album a, będący już od 20 lat instruktorem, Kazimierz Muszyński, medal koronacyjny z rąk Michała Powałowskiego […]