17.08 | Kościół Garnizonowy | g. 19.00 Koncert Maryjny

To trzecia propozycja koncertu organowego. Tym razem MOK zaprasza do Kościoła Garnizonowego, by wspólnie z wykonawcami wziąć udział w muzycznej uczcie.

Tym razem rodzeństwo: Julia, Zuzanna i Mikołaj Kubaccy zapraszają na koncert Maryjny. W programie: J.S. Bach- Toccata C-dur BWV 564, Ave Maria – w przekroju kompozytorów światowej klasy: F. Schubert, C. Saint- Saëns, M. Lorenc,  C. Gounod a także inne poświęcone tematyce maryjnej pieśni i utwory instrumentalne.

Julia Kubacka ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Również z wyróżnieniem zakończyła edukację w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Sławomira Kamińskiego oraz asystenta dr. Jakuba Pankowiaka. Julia koncertuje jako solistka i kameralistka m. in. W Toruniu, Poznaniu, Krzeszowie, Gnieźnie, Lubiniu czy Szafarni.

Jest kilkukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Toruń w dziedzinie kultury. Brała liczne udziały w kursach mistrzowskich ze znakomitymi Profesorami zarówno z Polski jak i zza granicy- z Maierhoferem, Bąkowskim- Kois, Tatarskim, Kępińskim, Wojtalem i wieloma innymi. Do osiągnięć Julii należą:

I miejsce na Ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Inowrocławiu

III miejsce na Ogólnopolskim konkursie pianistycznym we Włocławku

III miejsce na Ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Turznie

Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie Nocturnu F. Chopina na Ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Turznie

Wyróżnienie na XV Białostockim Festiwalu Młodych Organistów w Białymstoku

Nagroda dla najlepszego akompaniatora w Riva del Garda na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym.

Wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie

Mikołaj Kubacki ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną i II stopnia im. Karola Szymanowskiego  w Toruniu z oceną celującą z przedmiotu głównego. Obecnie jest studentem III roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr Katarzyny Budnik. Mikołaj Kubacki koncertuje jako solista i kameralista  w Toruniu, Warszawie, Ciechocinku czy Gdańsku. Czynnie uczestniczy w kursach mistrzowskich z takimi Profesorami jak: Lech Bałaban, Katarzyna Budnik, Irena Albrecht czy Piotr Reichert. Jest kilkukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Toruń w dziedzinie kultury, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz E- Banku Talentów. Mikołaj Kubacki jest laureatem licznych nagród takich jak

III miejsce na Międzywojewódzkim Konkursie Altówkowym w Pyrzycach

I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym i Kontrabasowym w Gdańsku

II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Altowiolistów

Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu na Ogólnopolskim Konkursie.

Zuzanna Kubacka ma 17 lat. Uczęszcza do klasy maturalnej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, gdzie kształci się w grze na wiolonczeli. Do jej osiągnięć należą między innymi wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie wiolonczelowym w Poznaniu, oraz wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie w Kowalewie pomorskim.

Zuzanna często bierze udział w koncertach charytatywnych takich jak walentynkowe duszki na Jordankach    w Toruniu, czy koncercie orkiestry symfonicznej young power w towarzyszeniu wokalistki Agaty Misiak.

Przez lata grała także w szkolnej orkiestrze smyczkowej, jak i również licznych koncertach organizowanych przez szkołę takich jak szkolna partytura. We wrześniu 2023 roku Zuzia uczestniczyła w festiwalu młodej muzyki w dworze Artusa w Toruniu.

Często z rodzeństwem koncertuje w toruńskich szkołach i przedszkolach.

Poza grą na wiolonczeli Zuzi wielką pasją jest śpiewanie. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jej największych sukcesów należą 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu summer camp w Bułgarii, 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu „skowroneczek” 1 miejsce na ogólnopolskim festiwalu piosenek Jana Wojdaka, 2 miejsce na Międzynarodowym festiwalu na Malcie, grand prix na międzynarodowym festiwalu Muszelki Wigier w Suwałkach, grand prix na ogólnopolskim konkursie golden voice w sędziszowie, nagroda dyrektora domu kultury na festiwalu w Łasinie. Ostatnio Zuzia otrzymała specjalny dyplom od wytwórni ZAiKS dla indywidualności wokalnych. Zuzia jest także stypendystką prezydenta miasta Torunia  w dziedzinie kultury.