Święto Latawca 2020

W dniu 27.09.2020 (niedziela) Prezydent Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury oraz GOSiR zapraszają na Święto Latawca, które w tym roku odbędzie się w Gnieźnie na ulicy Sportowej (plac za halą GOSiR).

Głównym punktem tego święta jest konkurs pt. „LATAWIEC”, który musi być wykonany własnoręcznie, w dowolnej technice, płaski lub skrzynkowy (dopuszczane są prezentacje obu tych latawców). Prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo. Specjalnie powołane jury oceniać będzie prace pod kątem oryginalności, estetyki, sposobu realizacji i zdobienia latawca. Osobno będzie oceniany lat latawca (wysokość oraz ewolucje). W konkursie oceniane będą tylko i wyłącznie latawce ręcznie wykonane.

Drugim konkursem, który planujemy przeprowadzić jest lot dronów. Zadaniem uczestnika – posiadacza drona jest przelot slalomem na wyznaczonej trasie o długości do 20 m i wysokości 1 m na czas.

Podczas imprezy odbędą się warsztaty pod kierunkiem pracowni modelarskiej MOKu  podczas których będzie można wykonać latawce (materiały zapewnia organizator)

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczyna się o godz. 10.00 a zawody ruszają o godz. 11.00

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY MODELARSKIE

Szybujcie w życiu wysoko!

Regulamin Latawiec 2020

Skip to content