Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne

❗️❗️❗️ Zapraszamy na warsztaty dziennikarsko-fotograficzne 🖊📷 pn. „Historia ludzi i firm działających na przestrzeni 100 lat w Gnieźnie”, których celem jest upamiętnienie historii Gniezna. Skupiamy się na ostatnich 100 latach. Bohaterami będą ludzi i ich firmy, które działają lub działały przez ostatnie 100 lat.
W projekcie połączymy umiejętności pisania i fotografowania. Będziemy pracować w dwuosobowych zespołach – dziennikarz i fotograf. Możliwa jest także praca samodzielna z nastawieniem na relacje fotograficzne.
W ramach projektu, w Starym Ratuszu w Gnieźnie, odbędzie się 7 spotkań.
❗️Pierwsze z nich 12 sierpnia o godz. 17.00
Do kogo?
Projekt skierowany jest do osób, które chcą pogłębić swoje dziennikarskie i fotograficzne umiejętności. W przypadku dwuosobowych zespołów, nauczymy się współpracy i zrozumienia każdej z profesji – dziennikarskiej i fotograficznej. Projekt ma charakter reportażowy, więc nauczymy się przede wszystkim rozmawiać z naszymi bohaterami. Równie ważnym elementem jest współpraca dziennikarza i fotografa. Od tego zależy efekt końcowy.
 
Zajęcia prowadzi Piotr Robakowski, dziennikarz z blisko 30-letnim doświadczeniem, fotograf a od ponad 15 lat producent i reżyser programów telewizyjnych. Na swoim koncie ma m. in. cykl dokumentów historycznych o „Początkach Polskiej Awiacji” realizowanych dla Discovery TVN Historia (obecnie Discovery Historia).
❗️Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy 🖊🖊🖊sekretariat@mok.gniezno.pl
 
W ramach projektu #kulturadlagniezna, który dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
#kulturadlagniezna #kulturawsieci #nckultury
Skip to content