Nowy projekt #kulturadlagniezna

Od lipca rozpoczynamy nowy projekt pn. #kulturadlagniezna, który dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Celem zadania jest rozwój przestrzeni, dzięki której odbiorcy będą mogli korzystać z zasobów kultury w sieci, a co za tym idzie, przeniesienie wydarzeń kulturalnych tj. koncertów, spektakli, spektakli muzycznych, wystaw, spotkań, warsztatów itp. do sieci za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury i Stary Ratusz. Poprzez działanie #kulturadlagniezna chcemy dać szerokiej grupie odbiorców możliwości uczestnictwa w kulturze bez wychodzenia z domu, a także wzmocnić tożsamość z instytucją oraz z lokalnymi twórcami. Poprzez narzędzia online damy możliwość rozwijania kreatywności oraz zaproponujemy nietuzinkowe pomysły. Program został skonstruowany tak, aby był jak najbardziej różnorodny. Zależy nam, aby każdy znalazł coś dla siebie.  Już w najbliższym tygodniu zaprezentujemy Państwu:

  • „Zapomniane” czyli krótka historia przedstawiająca zapomniane miejsca na mapie Gniezna, przedstawiona na jednym zdjęciu i uzupełniona opisem.
  • Cyfrowy kurs kompozycji w fotografii – cykl odcinków dających wiedzę od podstaw po skomplikowane formy kompozycyjne w fotografii. Wiedza na ten temat pozwoli na wykonanie zdjęć nawet najprostszym środkiem jakim jest telefon komórkowy.
  • Baza pomysłów czyli inspirujące tutoriale z zakresu rękodzieła dla najmłodszych
  • Spektakl dla dzieci „O Hansie”, który w interaktywny sposób pozwoli odkryć najmłodszym postać baśniowego księcia czyli Hansa Christiana Andersena.

Zapraszamy serdecznie!

#kulturadlagniezna

Skip to content