Komiks – warsztat 1

Lubisz komiks, a sam nie potrafisz narysować?

Tutaj znajdziesz podpowiedź jak stworzyć autorski komiks o przygodach  bohatera „Małego Księcia”.

Dziś prezentujemy jak się przygotować do pracy, jakie wybrać narzędzia? Za tydzień kolejna instrukcja 😊 Bądźcie z nami!

Wybór narzędzi jest bardzo ważny, gdyż ich umiejętne wykorzystanie zadecyduje o efektach końcowych.  Zaprezentowane są one na zdjęciu.

Zacznijmy od ołówków, to podstawa podstaw – 3H i 8B. Dwie skrajności. Twardy i miękki. Ołówek 3H idealnie nadaje się do wstępnej fazy szkicowania, rysowania architektury i dalszych planów i delikatnych, niewidocznych linii. Ważne, aby w trakcie rysowania nie dociskać mocno rysika do kartki, ponieważ po wygumkowaniu zostawi wgłębienia w papierze. Jeśli do kolorowania użyjecie farb akwarelowych lub kredek będą widoczne brzydkie „blizny”. Miękki ołówek 8B sprawdza się przy dynamicznym szkicowaniu, łatwo się gumkuje, nie pozostawia śladów na papierze, daje możliwości efektów – rozcierania, tonowania. Prace ołówkowe można łączyć z flamastrem i tuszem. Przykładem komiksu wykonanego w technice ołówek/tusz jest np. Fistful of Blood narysowanym przez Simona Bisley’a.

Porad udzielił Jarosław JARO Wojtasiński

Jeśli nie znacie lub nie pamiętacie przygód bohatera „Małego Księcia”, to możecie ich wysłuchać  w każdy wtorek, w południe, na naszej  stronie internetowej.

Dzisiejszy post to zapowiedź projektu, do którego przygotowujemy się już dziś 😊 we współpracy z Biblioteka Pedagogiczna

#ZostańWDomu #kulturadlagniezna

 

 

 

 

Skip to content