14 chórów w hołdzie prymasowi Wyszyńskiemu

Ostatnią propozycją kulturalną na weekend 18-19 września będą XXIX Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”, od lat przygotowywane przez MOK we współpracy z inicjatorem wydarzenia, czyli Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon” oraz pozostałymi partnerami: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Parafią Archikatedralną oraz wielkopolskim oddziałem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Podczas tegorocznej edycji będzie można wysłuchać aż 14 chórów – nie tylko z Gniezna i powiatu, ale także z Bydgoszczy, Poznania, Strzelna czy Powidza. Wielkim finałem wydarzenia będzie wspólny koncert dedykowany prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

W Bazylice Prymasowskiej wysłuchamy chórów: „Quarta” z Zagórowa, „Vivace” z Pamiątkowa, „Sonata” z Powidza, „Halka” z Bydgoszczy, „Pasjonaci” i „Canticorum” z Poznania, „Liturgiczny” z Krobii, „Lutnia Nova” z Aleksandrowa Kujawskiego, „Harmonia” ze Strzelna, „Żydowianie” z Żydowa, „Seniorzy” z Czerniejewa oraz „Ojca Pio”, „Retro” i „Dzwon” z Gniezna.

Początek o wydarzenia godz. 16:00, bezpośrednio po mszy z udziałem wszystkich chórzystów. Wstęp wolny.