Zaproszenie do świata “Natury i impresji” – wernisaż wystawy Joanny Ryczkowskiej i Przemysława Lubczaka.

Malarstwo po raz kolejny przejmie stery w galerii Starego Ratusza – to wszystko za sprawą nowej wystawy, która się w niej pojawi. Wszystkich zainteresowanych sztukami wizualnymi MOK zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 23 lutego, o g. 18.00.

Autorzy wystawy, gnieźnianie Joanna Ryczkowska i Przemysław Lubczak to dwa pokolenia i spojrzenia, które połączyła praca zawodowa, a także podobna estetyka i światopogląd. To, co łączy wyżej wymienioną dwójkę to także wspólny mianownik jakim są tematy malarskie…a jest to przede wszystkim przyroda, żywioł i portret.

Wystawa, którą będzie można zobaczyć w Starym Ratuszu niewątpliwe ukaże różnice w postrzeganiu świata, wyrażonej w innej technice, ekspresji czy wizji.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wystawę będzie można oglądać do 23 marca 2023r.

 

Joanna Ryczkowska

Oplata rzeczywistość w kolory. Kreuje barwą przestrzeń, ubrania, fotografie i obrazy.  Z pasji i wykształcenia projektantka mody. Malarstwo towarzyszy jej od lat, jednak dopiero niedawno zaczęło wypełniać większą część czasu.

„Stawiam na wyrazistość i kolor, one nadają wszystkiemu charyzmy. Spotęgowanie barw ukazuje świat takim, jakim ja go widzę, czy też jakim chciałabym, żeby był. Zderzenie odbiorcy z intensywnie i nieoczywistą w kolorze formą ma na celu wybicie go ze schematu neutralności, tak głęboko zakorzenionej w narzuconych schematach”.

 

Przemysław Lubczak

Z zamiłowania plastyk, grafik i malarz. Interesuje go sztuka w szerokim pojęciu. Od najmłodszych lat pasjonuje się rysunkiem, tworzy obrazy w różnych technikach (akwarela, pastele, olej, akryl). Wolne chwile zawodowego życia poświęcił na zgłębianiu tajników sztuki. Przez jakiś czas traktował swoje hobby jako zarobek na utrzymanie rodziny. W latach 90 zajmował się projektowaniem opakowań dla firm. Po roku 1993 zaczął wykonywać projekty na swoim pierwszym komputerze graficznym. Od tego czasu grafika pochłonęła go całkowicie. Nie bał się żadnych wyzwań. Zajmował się składem książek i broszur, tworzył okładki, ilustracje, katalogi, a także opakowania produktów. W ostatnich latach projektował i wykonywał zdobienia porcelany oraz szkła. Brał także udział w projektowaniu nowych ich fasonów. Praca ta wymagała dużej wiedzy w zakresie separacji barw, techniki sitodruku i technicznych sposobów kładzenie kalki na elementy zdobione. Całe życie zawodowe poświęcił obcując ze sztuką w różnych jej formach.

 

Skip to content